REVIT

REVIT – terviklik BIM lahendus hoonete projekteerimiseks 

Autodesk Revit tarkvara on spetsiaalselt loodud Ehitisinfo (BIM) mudelpõhiseks projekteerimiseks, et projekteerijad ja ehitusspetsialistid saaksid oma ideed realiseerida ehituses, seejuures hallates kogu projektinformatsiooni, koordineeritud tegevusi ja mudelipõhist lahendust.

Autodesk Revit on täislahendus, mis hõlmab nii arhitektuuri, konstruktsioonide, tehnosüsteemide kui ka ehituses vajaminevaid funktsioone ja lahendusi. Alates 2017. versioonist on olemas 2 Reviti varianti: Revit LT ja täislahendus Revit (Revit Architecture, Revit Structure ja Revit MEP enam eraldi ei eksisteeri).
Revit on samuti saadaval uues Autodesk AEC Collection paketis (Architecture Engineering Construction Collection).

Reviti kasutamise eelised:

 • Projekt on üks terviklik BIM mudel – kõik projekti andmed ja joonised on ühes kohas, ei pea neid kaua otsima
 • Kahesuunaline sidusus – iga muudatus, mis joonisel sisse viiakse muudetakse automaatselt kogu mudelis, kõikidel joonistel
 • Parameetrilisus – elemendid (Family) on mugavalt muudetavad ning sama ühe elemendi parameeti muutmisel muutuvad kõik sama tüüpi elemendid kogu projektis
 • Universaalsed koostöö ja projekti jagamise instrumendid (Collaboration & Worksharing) – mitmetel kasutajatel on võimalik üheaegselt samas mudelis töötada
 • Ühildavus – laitmatu ühildavus teiste Autodesk tarkvaradega, nt AutoCAD, Navisworks, 3ds Max. Ning IFC formaadi tugi võimaldab kasutada ja jagada teiste tarkvarade mudeleid.
 • Töö produktiivsuse kasv
  • Ei ole nn topelt tööd erinevate muudatuste sisseviimiseks
  • Parameetrilised perekonnaelemendid saab mugavalt kohandada
  • Jooniste koostamine automatiseeritud
  • Materjalide mahtude arvutamine mõne minutiga
  • 2D plaanist automaatselt kerkib 3D mudel
  • vaadete ja lõigete loomine vaid selle sümboli lisamisega plaanile
  • realistlikud ilupildid kliendile esitlemiseks otse tarkvarast

Omalt poolt aitame Revit tarkvara paremini selgeks saada ja alustada projekteerimist BIM süsteemis. Korraldame meeskonna- ja individuaalkoolitusi nii Tallinnas, kui teistes linnades. Kõik meie koolituse läbinud spetsialistid saavad ametliku Autodesk sertifikaadi.

Meeskonnakoolitus: soovides ettevõttesisest koolitust meeskonnale loe lähemalt ja küsi pakkumist siin.

Individuaalkoolitus: leia sobiv aeg koolituseks meie koolituskalendrist ja registreeru!

Müügi ja koolituste info:

Ivari.Soome@arucad.ee, tel: +372 6306 523, 6306 551.

Revit 2018 New Feature - Multistory Stairs

Uue mitmekorruseliste treppide funktsiooni abil saate nüüd kiiresti luua trepiastmeid, kinnitades trepid oma projekti tasanditele. Kui taseme kõrgused muutuvad, siis trepid sobivad automaatselt vastavusse

Revit 2018 New Feature - Enhanced Railings

Reelingud saab ühe klõpsuga lisada tervele mitmekorruselisele trepptornile, aga ka täiendavaid reelingutarvikuid.

Revit 2018 New Feature - Coordination Model

Kui projekti andmed sisaldavad Navisworks NWD ja NWC faile, saate nüüd need mudelid kooskõlastamise eesmärgil linkida oma Revit projektidesse. See põnev uus funktsionaalsus võimaldab ka koordinatsiooni mudeli lingile lisada kõik failivormingud, mida Navisworks toetab.

SUBSCRIPTION LITSENTS

Kõiki Autodeski tarkvarasid saab tellida Autodesk Subscription litsentsiga, mille klient saab valida talle sobivale ajaperioodile. SUBSCRIPTION LITSENTS on viis uue tarkvaralitsentsi tellimiseks alates 1. august 2016!

Subscription litsents on saadaval nii ühele töökohale (Single) kui ka võrgus jagamiseks mitme töökoha vahel (Multi).

Single Multi
Litsentsi saab jagada Ei Jah
Saadaval järgmistele toodetele Üksiktooted, Cloud-teenused, Collection paketid Üksiktooted, Collection paketid
Vajab internetiühendust Installeerimiseks ja aktiveerimiseks,
seejärel iga 30-päeva tagant
Installeerimiseks ja aktiveerimiseks
Kehtivusperiood  1- või 3-aastat 1- või 3-aastat
Kasutajapõhine Jah Teenuste kasutamiseks
Litsentsi tüüp Kasutajapõhine üksiklitsents Võrgulitsents
Loe rohkem

HARIDUSLITSENTSID

Kõik Autodeski tarkvara litsentsid on haridusasutustele kättesaadavad tasuta. Autodesk Education Community on koht, kus leidub kasulikku informatsiooni nii haridusasutustele kui õppuritele.

Loe rohkem

 

Lisainfo saamiseks Autodesk tarkvarade litsenseerimisest kirjutage arucad@arucad.ee või tel  +372 63065551.

REVIT EST lokaliseeringu sisuks on Revit tarkvara alusfail (‘template’), mida kasutatakse ehitusinfo mudelprojekteerimise alusfailina. Alusfail võtab arvesse elukaart hõlmavate osapoolte vajadusi mudeli koostamisel, lugemisel, kuvamisel ja redigeerimisel. Lokaliseeringu alusfail lähtub olemasolevatest BIM mudelprojekteerimise juhenditest ning valdkonna praktikute soovitustest.

Revit alusfail võimaldab projekteerijatel koostada 3D infomudelit ühtse juhise järgi, muutes seeläbi tööprotsessid kiiremaks. Samuti muudab alusfail tarkvara kasutamise lihtsamaks ning vastavaks Eesti tingimustele.
Alusfail on mõeldud kasutamiseks Revit tarkvaras, kuid omab ka laiemat mõju tänu IFC failiformaadi kasutamisele ehitus/arhitektuurses valdkonnas. Tänu avatud failiformaadile IFC, muutuvad projekti andmed lihtsal kujul kättesaadavaks ka tellijatele ja ehitajatele.

Revit EST alusfailid on koostatud AruCAD Süsteemid OÜ poolt koostöös mitmete Eesti projektbüroode ja ehitusettevõtetega.

REVIT EST lokaliseering on valminud EAS poolt rahastatava Digitaalehituse klastri (www.e-difice.com) projekti raames. Digitaalehituse klastri eesmärk on info- ja kommunikasioonitehnoloogia abil ehitussektoris paradigma muutuse läbiviimine, eesmärgiga välja töötada ehitise elukaart hõlmav innovaatiline digitaalehituse keskkond koos uute VDCM (Virtual Design and Construction management) toodetega. Käesolev projekt on antud eesmärki täide viiv; tegemist on uue VDCM tarkvaratootega, mis on kättesaadav laiemalt Eesti ettevõtetele.

Arhitektid ja insenerid hindavad üha enam Autodesk Revit tarkvara eeskätt selle 3D mudelpõhise ja koordineeritud töökeskkonna tõttu. Revit on parim valik projekteerijale, kes vajab professionaalseid visualiseerimise ja andmehalduse töövahendeid. Nagu ka AutoCAD tarkvaral on nö väikevend AutoCAD LT (lihtsustatud “Light” versioon ) on ka Revit LT saadaval, mis võimaldab rakendada 3D ja BIM projekteerimise võimalusi palju laiemale kasutajaskonnale.

Eraldi on olemas veel ka tarkvara nimega AutoCAD Revit LT Suite, mis hõlmab endas nii AutoCAD LT kui ka Revit LT.

Revit LT peamised võimalused:

 • Koordineeritud andmebaasil põhinev töökeskkond 3D projekteerimise ja visualiseerimise töövahendid
 • Fotorealistlike renderduste teostamine Cloud-pilvekeskkonnas
 • Dokumentatsiooni koostamise töövahendid
 • Automaatsed graafikud
 • Andmebaasipõhised materjalikulu kalkulatsioonid
 • Intelligentsed, parameetrilised ehituskomponendid
 • Lai valik ehituskomponentide teeke
 • Ühilduvus teiste Revit tarkvaradega DWG formaadi tugi võimaldab sujuvat andmevahetust AutoCADi kasutajatega

Hetkel kõige uuem tarkvara versioon on Revit LT 2020.

Siin lehel leiate huvitavad ja kasulikud lingid lisadele ja pluginitele mille abil saab lihtsustada tööd Revitis.

Autodesk Exchange portaal

Ifc Exporter 2017 – viimase IFC exporteri versiooni saab leida siin

BimObject – lai valik Revit perekonnaelemente (Family) koostatud konkreetsete tootjate poolt

ProdLib – Revit perekonnaelemendid ja AutoCAD komponendid tootjate poolt

Coins – mugavad lisad elementide otsimiseks ja praktilised instrumendid 3d mudeli fragmentide kuvamiseks ja kontrollimiseks

 

Revit ja Revit LT on saadaval tarkvara Subscription litsentsina. Subscription litsents kehtib valitud perioodile, kas 1 või 3 aastat. Litsentsi kehtivusperioodi vältel on kasutajale tagatud kõik tarkvara uuendused ja uus versioon. Hinnapäring saata myyk@arucad.ee.
Tarkvara alla laadimine toimub Autodesk Account keskkonnast, kuhu tuleb siseneda antud litsentsi contract manageri Autodesk ID-ga ning seejärel alustada tarkvara alla laadimise protsessiga. Või kui contract manager ei ole ise kasutaja, tuleb litsentsile lisada kasutaja.
Revit LT on sobilik arhitektuurseks projekteerimiseks, seal puuduvad tehnosüsteemide ja konstruktsioonide projekteerimise tööriistad. Samuti ei võimalda Revit LT mitmel projekteerijal ühe mudeliga töötamist, mis on võimalik täisversioonis Revitiga.

Autodeski litsentside halduseks on keskkond Autodesk Account, kuhu saab sisse logida Autodesk ID-ga.

Autodesk ID saab teha endale iga kasutaja, saades sellega ligipääsud erinevatesse Autodeski portaalidesse ja pilveteenustesse. Loo endale kasutaja siin https://accounts.autodesk.com/register