Autodesk Civil 3D

Autodesk Civil 3DCIVIL 3D on inseneri tarkvara infrastruktuuride projekteerimiseks

Autodesk Civil 3D on suunatud taristute projekteerijatele ja geodeetitele. Selle abil on võimalik luua nii infrastruktuuride, kui ka laiemas mõttes väliruumi ja keskkonnaprojekte. Olenevalt projektist, võib see olla ainus tarkvara, mida on vaja kasutada, kuid samas on võimalik luua Civil 3Dga ühilduvate programmidega omavaheline koostöömudel, mis loob terviklahendusi.

Civil 3D-sse saab koondada infrastruktuuri projektide eriosad (sadevete juhtimine, välistrassid jm), teha analüüse, luua simulatsioone (nt. ektreemsetest ilmastiku mõjudest), luua visuaale ja koostada kalkulatsioone. Seda kõike on võimalik teha ruumiliselt, mudeli põhiselt ning lõpliku vormistuse saamiseks luua mudelisse vajalike plaanide, lõikete, profiilide või vaadete paigutused.

Civil 3D märksõnaks on dünaamilisus, seda ilmestab võimekus siduda omavahel paljud programmis koostatud objektid ning ühe objekti muutmisel, muutuvad ülejäänud mudeli osad kaasa. Dynamo funktsiooni abil on võimalik rutiinsed töökäsuahelad automatiseerida. Mõne juhusliku parameetri hilisemal muutmisel allub sellele graafiline mudel selles ulatuses, mis on koodi (scripti) lisatud.

BIM (Building Information Modeling)

Ehitise ehk taristu info modelleerimine (BIM) on protsess, mille käigus uuritakse projekti funktsionaalseid ja füüsilisi omadusi digitaalsel kujul, enne kui siirdutakse objekti ehitamisele. Civil 3D võimaldab ühildada erinevaid mudeleid ning analüüsida neid varajastes etappides. Visualiseerimine ja simulatsioon võimaldavad paremini ja täpsemini planeerida objekti toimivust reaalses keskkonnas. Civil 3D-s loodud mudeli dünaamilisus võimaldab kiiresti viia läbi projekti muudatused planeerimise käigus ning samaaegselt ka uuendada analüüside tulemused.

Pinnamudel

Pinnamudel on ruumiline objekt, mida kasutatakse maastiku ja sellel paiknevate või planeeritavate objektide asukoha kirjeldamiseks. Mudeleid saab luua .dwg alusplaanidest, mõõdetud punktide andmetest, 3D joontest või lasermõõdistuse punktipilvest. Civil 3D-s loodud mudel on seotud dünaamiliselt sellele loodavate objektidega.
Pinnamudeli loomine on üritatud teha võimalikult lihtsaks ja kiireks. Mudelit saab kasutada mahtude arvutamisel ja masinjuhtimis-failide koostamisel.

Teljed

Loodavad teljed on samuti dünaamilised objektid. Telgede loomiseks avatakse eraldi menüü ning nende joonistamisel saab kasutada erinevaid projekteerimise kriteeriumeid (AASHTO 2001 eMax 4%) ning kujunduse stiile.
Alates 2013 versioonist on programmis ka raudteede projekteerimise vahendeid.

Profiilid

Piki- ja ristiprofiilid koosnevad maapinna kõrgust kujutavast joonest ning taustaks on standardina ruudustik. Profiilidele saab lisada mitmeid erinevaid andmeid alates piketaažist ja projekt kõrgusest lõpetades torude ja püstkõverikega. Viraažikalde iseloomustamiseks saab luua eraldi profiil.
Alates 2014 versioonist on võimalik lisada ristprofiilidele solid objekte (nt torud).

Torustikud

Civil 3D sisaldab erinevate tootjate torude ja kaevude katalooge. Kasutaja saab ise ka katalooge täiendada. Võimalik on joonistada erinevaid maa-aluseid torustikke, kontrollida nende ristumisi ning kanda andmeid profiilvaatesse.
Loodud torustikke saab eksportida Autodeski SSA (Storm and Sanitary Analysis) ning peale analüüse ja muudatusi importida tagasi programmi.
Alates 2013 versioonist on programmis ka survetorustike joonestamise vahendid.

Ühilduvus

Civil 3D ühildub mitmete erinevate tarkvaradega. Programm sisaldab endas AutoCAD-i ja AutoCAD Map 3D menüüsid, võimaldades paindlikku töökorraldust ning erinevaid planeerimise võimalusi.

Lisaks on programmis impordi ja ekspordi võimalused teiste programmidega:
Autodesk 3ds Max Design
Autodesk InfraWorks
Autodesk Revit
Autodesk Subassembly Composer
Autodesk Navisworks
Autodesk ReCap
SketchBook Designer


Omalt poolt aitame Civil 3D tarkvara paremini selgeks saada ja alustada infrastruktuuride projekteerimist. Korraldame meeskonna- ja individuaalkoolitusi nii Tallinnas, kui teistes linnades.
Kõik meie koolituse läbinud spetsialistid saavad ametliku Autodesk sertifikaadi.

 • Meeskonnakoolitus: soovides ettevõttesisest koolitust meeskonnale loe lähemalt ja küsi pakkumist siin.
 • Individuaalkoolitus: leia sobiv aeg koolituseks meie koolituskalendrist  ja  registreeru!
 • Civil 3D koolitused: leia koolitus nimekirjast ja küsi lisa infot meie konsultandilt

Lisainfo:
e-mail: arucad@arucad.eetel: +372 6306 523

Koolituste info:
Kerda Põldma – Koolituste müügijuht
e-mail: Kerda.Poldma@arucad.eetel: +372 6306 551

Civil 3D pinnamudelite koostamine

Civil 3D mahuliste elementide loomine

Autodesk Civil 3D subscription litsents

Kõiki Autodeski tarkvarasid saab tellida Autodesk Subscription litsentsiga, mille klient saab valida talle sobivale ajaperioodile. SUBSCRIPTION LITSENTS on viis uue tarkvaralitsentsi tellimiseks alates 1. august 2016!

Autodesk Civil 3D Subscription litsentsiga on kasutajale kindla perioodi vältel tagatud:

 • Uued tarkvara versioonid ja tooteuuendused
  Kasuta tarkvara ajakohast versiooni, et püsida konkurentidest eespool.
 • Paindlik litsenseerimine
  Tööta viisil, kuidas on teile kõige sobivam.
  Eelmise versiooni kasutusõigus – tööta nii viimatise versiooni kui viie varasema versiooni tarkvaraga
  Kodukasutaja õigused – installi tarkvara ka teise arvutisse, kui töötad väljaspool kontorit nt. kodust töötades
  Väljaspool kodumaad kasutamine – võimalus kasutada tarkvara ka väljaspool kodumaad
 • Tarkvara tugi
  Probleemide lahendamine Autodeski tehnilise toe ja veebipõhiste õppematerjalide abil.
 • Pilveteenused
  Laienda oma tarkvara võimekust kasutades erinevaid saadavalolevaid pilveteenuseid. 25GB mahtu annab võimaluse kasutada vajalikke faile sõltumata asukohast Autodesk Drive keskkonna abil.
 • Autodesk Account
  Administratiivvahendid, et jälgida litsentside kasutust, lisada kasutajaid, monitoorida cloud krediiti jms.

 

Litsentsi tüüp: Kasutajapõhine üksiklitsents  (kasutamisõigust saab vahetada Account Manager)

Vajab internetiühendust: Installeerimiseks ja aktiveerimiseks, seejärel iga 30-päeva tagant

Kehtivusperiood: 1- või 3-aastat

Civil 3D litsentsi saab osta: Üksik tootena või AEC Collection paketiga

Lisainfo saamiseks Autodesk tarkvarade litsenseerimisest kirjutage arucad@arucad.ee või tel  +372 63065551.


Autodesk Civil 3D education license – hariduslitsents

Kõik Autodeski tarkvara litsentsid on haridusasutustele kättesaadavad tasuta. Autodesk Education Community on koht, kus leidub kasulikku informatsiooni nii haridusasutustele kui õppuritele.

WMS kasutusjuhend

WMS on kaarditeenus, mis võimaldab seni kasutuses olnud kaardikihte ja nende andmeid erinevate GIS tarkvaradega joonistele alla võtta või kasutada näiteks geolokatsiooni määramiseks. Eestis pakub WMS (Web Map Service) teenust Maa-amet. Maa-amet omakorda on juhindunud OGC (Open Geospatial Consortium) standarditest.

Eelkõige saavad teenusest kasu väliruumi andmetega töötavad spetsialistid, kuid temaatiliste või lisaandmete kasutamiseks on võimalusi paljudes eri valdkondades.

Maa-ameti WMS kasutusjuhend

 

Civil 3D on saadaval tarkvara Subscription litsentsina. Tellimisel valitakse periood, kas 1- või 3-aastat. Subscription-perioodi vältel on kasutajale tagatud kõik tarkvara uuendused ja uus versioon. Hinnapäring saada myyk@arucad.ee.
Tarkvara allalaadimine toimub Autodesk Account keskkonnast, kuhu tuleb siseneda antud litsentsi Contract Manageri Autodesk ID-ga ning seejärel alustada tarkvara allalaadimise protsessiga. Või kui Contract Manager ei ole ise kasutaja, tuleb litsentsile lisada kasutaja (User).

Autodeski litsentside halduseks on keskkond Autodesk Account, kuhu saab sisse logida Autodesk ID-ga.

Autodesk ID saab teha endale iga kasutaja, saades sellega ligipääsud erinevatesse Autodeski portaalidesse ja pilveteenustesse. Loo endale kasutaja siin https://accounts.autodesk.com/register