Inventor Professional

Inventor – projekteerimine ideest 3D prototüübi ja valmistooteni

Autodesk Inventor on kaasaegne 3D–projekteerimise tarkvara erinevate tootearenduste võimalustega, kasutamiseks eeskätt tootedisaineritele ja mehaanikainseneridele.

Hea tootedisaini idee on kõigest algus. Selleks, et luua edukat toodet on vaja tarkvara, mis on kujutlusvõime laiendus, mis loob mugava töövoo ja võimaluse keskenduda disainile, mitte tarkvarale.

Inventor projekteerimistarkvara võimaldab realiseerida tootedisaini idee kiirelt ja segamatult. Kuid mis on kiirus ilma kvaliteedita? Selleks, et läheneda igale projektile paindlikult, on vaja kasutada õigeid tööriistu, et jõuda parima lahenduseni.

Autodesk Inventor võimaldab viia toote algusest lõpuni ja selleks kasutada erinevaid Inventori töökeskkondi. Alustades toote mudeli loomisest, kas mudeli põhi- või lehtmetalli keskkonnas ja seejärel kontrollides selle mudeli käitumist reaalsetes olukordades. Selleks on võimalik kasutada Inventoris tugevusarvutuste simulatsiooni ning võimalust luua saadud andmete põhjal geomeetriat.

Inventori koostukeskkond võimaldab detailidest või koostudest luua mudelite koosseisu, mille andmete põhjal saab uurida mehhanismide toimimist ja vastupidavust erinevate pingesituatsioonide jooksul.

Inventoriga projekteeritud detailidele saab koostada CNC-pinkide programme kasutades selleks Autodesk HSM tarkvara, näiteks frees- ja treipingid. Inventoris saab valmistada tootefotosid ning kuvada neid lõppkliendile veel enne toodangu valmimist.
Tarkvara võimaldab kiiret ja usaldusväärset andmevahetust erinevate tootmisüksuste vahel. Dokumendid saab esitada otse DWG- või DFX-formaadis ilma väliste konverteriteta. Projekti andmeid saab vajadusel edastada hõlpsasti ka PDF-formaadis ja Inventor 2017 versioonist alates võimaldab Inventor luua 3D PDF faile.

Inventor pakub ka võimalust oma ideid ja töid lihtsasti jagada projektiga seotud inimestele, ning neil on võimalus anda tagasisidet, hoolimata sellest kus või millisel platvormil nad töötavad.
Olla ühenduses oma meeskonnaga nii ettevõtte siseselt kui ka väliselt on väga oluline tänapäeva tootearenduses. Kõik algab sellest, et hoitakse silm peal kõigil andmetel, mis arenduse käigus luuakse.
Sellepärast pakub Autodesk Inventoriga koostööks Autodesk Vault tarkvara, mis on toote andmehaldus tarkvara (PDM).

Olla ühenduses tähendab ka andmevahetust tarnijate ja klientidega Inventoris. Tänu AnyCAD tehnoloogiale, ei vaja Inventor teiste CAD formaatide eraldi tõlgendamist, seega saab töötada kõigiga ja igal pool, pole vahet mis CAD/CAM tarkvara kasutatakse.

Inventor on rohkem kui lihtsalt CAD, lisades sinna CAMi, simulatsiooni, andmehalduse ja visuaaliseeringu, mis toimivad otse Inventor tarkvaras.

Inventor LT on Autodeski LT seeria tarkvara, mis on hõlmab endas Inventori 3D projekteerimise keskkonda detailide loomiseks ja jooniste loomise töövahendeid. Inventor LT on sobiv 2D CAD projekteerijatele, kes soovivad alustada 3D mudelite projekteerimisega.

Hetkel on kõige uuem tarkvara versioon Inventor Professional 2019.

Tootedisain ja projekteerimine
Paindlik mudeldamineParameetriline mudeldamineVabavormi mudeldamineOtse mudeldamineKuju generaatorKoostu mudeldamineJooniste loominePlastikdetailidLehtmetall detailid

Kasuta õiget mudeli loomise tööriista iga töö juures:

  • Parameetriline mudeldamine. Määra seosed loodavate elementide ja komponentide vahel.
  • Vabavormi  mudeldamine. Loo keerulisi, orgaanilisi kujundeid kasutades T-Spline tehnoloogiat.
  • Otse mudeldamine. Tee kiireid muudatusi kasutades lihtsat lükka-tõmba kontrolli.
Alusta primitiivist nagu kast, silinder või kera ja hakka vormi punkte ja jooni manipuleerides tekitama orgaanilist kujundit.


Kiirete muudatuste jaoks kasuta otse mudeldamise tööriista Direct Edit.


Kasuta kuju generaatori võimalust, kus määratakse ära baaskuju ja kirjelda, mis materjali kasutatakse ja millised jõud sellele detailide mõjuvad. Tulemuseks genereeritakse optimaalne kuju.
Kasuta tööriistu, millega on võimalik luua toodetavaid plastikdetaile.


Projekteeri keerulisi lehtmetallist detaile ja tooteid.


 

Disaini automatiseerimine
Automaatne toote seadistajaDetaili ja koostu loomise automatiseerimineKomponentide generaatorid ja kalkulaatoridAutomaatne konstruktsiooni genereerimineElektromehhaaniline disain Automaatne torude disain

Kasutades lihtsustatud Ilogic programmeerimist on võimalik luua seadistatavaid tooteid, mis muudavad teie erilahenduse kiiresti muutustele konfigureeritavaks. Määrates eelnevalt vahemikud, milles toode on toodetav ja lisades kõik võimalikud seadistusvalikud, muutub hinnapakkumise protsessi kiiremaks. Võimalik on kasutada ka teenust Configurator 360, millega saavad teie kliendid ise toote seadistada, valida ja tellimuse esitada.


Kasuta sisseehitatud kalkulaatoreid, millega saad arvutada masina ja konstruktsiooni elementide sobivust. Arvuta keevisliiteid, poltliiteid, iste ja palju teisi tähtsaid masinaehitus arvutusi. Masinaelementide generaator võimaldab genereerida vajalikke elemente, alustades erinevate ülekannetega kuni poltliiteni välja.
Lihtsusta konstruktsiooni loomist kasutades Inventoris olevat raamidisaini tööriista, kus saad lisada raamielemente standardipõhiselt või luua oma enda profiiliga elemendid, millele saab luua kõik vajalikud nurgatöötlused.
Tekita ühendus 3D mudeli ja 2D elektrijooniste vahel, kasutades selleks Autodesk AutoCAD Electrical ja Inventor Professionali koostöö võimalust.
Kasuta automaatiseeritud tööriistu, et luua oma projektile vajalik torustik, määrates teekonna ja valides standardi, lisab Inventor kõik vajalikud liitmikud ja arvutab vajamineva toru pikkused ja lisab need mudelisse.

 

Ühilduvus ja koostöö
3D PDFPilvepõhine 3D ülevaadeElektroonika trükkplaadi (PCB) ühildamineTööta koos teiste CAD tarkvaradegaBIM ühilduvusAndmehaldusHSM Express tasuta CAM lahendus

Alates 2017 versioonist on võimalik Inventorist väljastada 3D PDF faile, kuhu sisse saab ka siduda tehnilised joonised.

Jaga oma projekti läbi pilve otse Inventorist, kasutades Autodesk A360 pilvekeskkonda, kus on võimalik projekti mudeli kohta saada vajalik tagasiside, teha märkmeid ja seda igal pool, igas seadmes.


Integreeri oma trükkplaadi disain mudelisse, mis annab võimaluse katsetada erinevate elementide sobivust ja teha vajalikud simulatsioonid, et hinnata elementide koostööd, enne kui midagi on valmistatud.


AnyCAD tehnoloogia võimaldab kasutada teiste CAD tarkvarade faile, ilma tõlgenduseta. Kui teises CAD tarkvaras mudel muutub, siis kantakse need muudatused ka üle Inventorisse. See loob väga hea koostöö ka paralleelselt kasutavate tarkvarade vahel.
Kui sul on vaja jagada oma mudeleid BIM süsteemidega, on selleks Inventorile sisseehitatud mudeli lihtsustamise võimalus.
Lisana on võimalik endale alla laadida CNC masinatele G-koodi tegemiseks CAM tarkvara, mis töötab integreeritult tarkvara sees.

 

 

Simulatsioon ja visualiseerimine
AnimatsioonDünaamiline simulatsioonLõplikuelemendi analüüsVisualiseerimine ja renderdamine

Kasuta Inventori sisseehitatud esitluskeskonda, kus võimalik tekitada exploded view ehk detailide koostamise juhiseid ja neid animeerida.

Hinda oma mehhaanika liikumist, kiirus ja kiirendust, kui sellele rakendub jõud. Selle põhjal on võimalik arvutada resultantjõud, mis mõjuvad su detailidele. See on väga hea tööriist hindamaks reaalseid olukordasid.


Katseta virtuaalselt, kuidas detailid peavad vastu erinevatele jõududele, vastavalt materjali omadustele. Koosta põhjalik lõplikuelemendi analüüs, seda Inventorist lahkumata.


Näita, kuidas hakkab toode välja nägema, kasutades selleks Inventorisse sisseehitatud visualiseerimise võimalusi.


 

 

Inventor Professional tarkvara on saadaval Subscription perioodi litsentsina 1, 2 või 3 aasta peale. Subscription perioodi vältel on kasutajale tagatud kõik tarkvara uuendused ja uus versioon. Inventor Professional on tellitav üksiktarkvarana või Product Design Collection paketina. Vaata lähemalt: https://www.arucad.ee/tooted/autodesk/toostus-ja-tootmisvaldkonna-pakett/. Hinnapäring saata myyk@arucad.ee.
Tarkvara alla laadimine toimub Autodesk Account keskkonnast, kuhu tuleb siseneda antud litsentsi contract manageri Autodesk ID-ga ning seejärel alustada tarkvara alla laadimise protsessiga. Või kui contract manager ei ole ise kasutaja, tuleb litsentsile lisada kasutaja.

Autodeski litsentside halduseks on keskkond Autodesk Account, kuhu saab sisse logida Autodesk ID-ga.

Autodesk ID saab teha endale iga kasutaja, saades sellega ligipääsud erinevatesse Autodeski portaalidesse ja pilveteenustesse. Loo endale kasutaja siin https://accounts.autodesk.com/register