Tänavate ja jalgrattateede rekonstrueerimine Vilniuses

CGS Labs blogi admin
17 Mai 2022

Vilniaus planas on Vilniuse linnavalitsusega koostööd teinud üle 20 aasta. Hetkel on käsil taristuprojekt, mis seisneb tänavate ja jalgrattateede rekonstrueerimises, et ühendus kesklinnaga oleks sujuvam. Teised projektid, millega tegeletakse, on avaliku kasutusega haljasalade projektid.

Projekt on keskendunud turvalise ja tõhusa jalgrattaliikluse loomisel Vilniuse linnas. Projekt on kavandatud vastavalt BIM nõuetele. Nii geomeetria, kui ka atribuutide teave töötati välja LOD300 jaoks.

Nende jaoks on oluline luua kvaliteetsem ja sujuv ühendus kesklinna ja äärelinnade vahel ning võimaldada linnakodanikel igapäevastes sõitudeks kasutada auto asemel jalgratast. See on linna jaoks oluline ka seetõttu, et eesmärk on saada üheks rohelisemaks linnaks maailmas.

Väljakutse

Peamine väljakutse oli leida tasakaal, et nii autod kui ka jalgrattad saaksid disainist kasu ning jagaksid ruumi turvalisel ja samas tõhusal viisil. Liiklusmärgid mängisid suurt rolli transpordivahendite reguleerimisel ning nende 3D ja “BIM-valmidus” oli tore lisand.

Miks nad kasutasid AUTOSIGN´I ja kuidas see aitas?

CGS Labsi Autosign aitas neid selles projektis palju. 3D-märki oli lihtne luua just sellises stiilis, nagu nad soovisid ja vastavalt nende liiklusseadustele. Samal ajal oli 3D-mudel BIM-i jaoks valmis. See on hämmastav.

“CGS Labsi tarkvara kasutamise peamine eelis on meie igapäevase disainitöö tootlikkuse kasv.”

“Oleme kasutanud ka CGS Labs Autopath´i sõidukite manöövrite analüüsiks. Sellised tööriistad aitavad meil minimeerida vigade riski ja paranduste tegemiseks kuluvat aega projekti hilisemas elutsüklis.”

“Soovitame kasutada CGS Labsi tooteid. Kõik selliste projektidega seotud ehitusettevõtted, nagu meie, peaksid proovima neid.”

– Jonas Treinys, BIM manager and BIM coordinator


Artikkel on tõlgitud.
Originaalartikkel: https://cgs-labs.com/blog-autosign/reconstruction-of-streets-and-bicycle-paths-in-vilnius-the-capital-of-lithuania-2/