Saa inspiratsiooni Lumion 12.3 valgusest, detailidest ja tekstuurist

Lumion blogi admin
12 Mai 2022

Vaadake Adam Ingrami visuaale “The Regency Project” projektis ja õppige valgustuse rakendamise kohta, et muuta oma renderdused elavaks.

Valgustus mängib visualiseerimisel üliolulist rolli. See aitab vaatajatel, näiteks teie klientidel, kogeda arhitektuuri enne selle ehitamist. See aitab neil mõista teie disaini ja selle tähtsust.

Projektis “Regency Project” koostöö andeka visualiseerimiskunstniku Adam Ingramiga (Ark Visuals) The Lumion Collective’i (@TheLumionCollective) asutajaga avastate Adami ainulaadse lähenemisviisi renderduse loomisel ja kujundusest loo jutustamisel, kasutades Lumioni 12.3 uusi funktsioone.

Samuti saate vaadata, kuidas ümbritsev keskkond – ilm, valgustus ja muud elemendid – kõik koos töötavad, et anda hoonetele ja ruumidele omanäoline tunne. Adam juhatab teid läbi projekti, selgitades mõningaid näpunäiteid ja nippe, mida saate hõlpsasti oma loomeprotsessi kaasata.

Iga projekt on võimalus natuke rohkem õppida visualiseerimist, kasutades pisut rohkem detaile ja tekstuure. „Regency Project“ abil saate teada, kuidas kasutada valgust, et jutustada paremat disainilugu, paljastades selle ilu ja emotsioone. Saate teada, kuidas, nagu Adam ütles, “paint with light”.

Vaadake ülaltoodud videot ja jätkake lugemist.

Disaini paigutamine keskkonda, mis tundub elavana

Adam ütleb: “Arhitektuuri visualiseerija ülesanne on isikustada subjekt, millel pole põhimõtteliselt emotsioone.” Selle saavutamiseks kasutab Adam kolmeetapilise lähenemisviisi, tagades et visuaalid juhiks alati projekti edasi.

Alustame hoonest.

CAD model showing the Regency Project | Lumion 12.3 architectural visualization software

Regency Project hõlmab hoonet, mille Adam modelleeris, ammutades inspiratsiooni mitmetest unikaalsetest disainistiilidest ja mitmest pärismaailma hoonest. Disaini mõistmine on selles etapis ülioluline ja nii kui Adam selle Lumioni importis, oli esimene samm uurida mudeli kõiki nurki, vaadeldes seda erinevatest vaatenurkadest ja avastada silmatorkavaid kompositsioone, mis näitavad hoonet selle parimas valguses.

Lumionis mudelit uurides suutis Adam juba varakult leida mõned huvitavad nurgad ja kompositsioonid, mida ta seejärel kasutada loo jutustamiseks ja hoone emotsiooni autentseks jäädvustamiseks.

Regency building detail | Rendering with Light | Lumion 12.3 rendering software

Tema protsessi järgmine samm oli veidi kontseptuaalsem. Kujutades ette, kuidas hoone elanikud hakkavad elama ja ruumi kogema, tänu sellele suutis ta hoonele veidi iseloomu lisada.

Kui lisada hoonele Lumioni tekstuuri materjalid ja Lumioni sisukogust välisobjekte ning muuta sisustust võib Adam hakata kujundama isiksust, mis ilmneb lõplikes renderdustes ja animatsioonis.

Courtyard, top view, Regency Project | Lumion architectural visualization software

Viimase sammuna ehitati keskkond ümber disaini. See oli viimane lüli arhitekti ja tellija, visualiseerija ja vaatajate vahel. Adami sõnul rajab see disaini hõlpsasti mõistetavasse konteksti. Olgu selleks puude kohin, linnakära või isegi kauge ümbrus – need elemendid aitavad hoonet isikupärastada ja täiendada disinilugu.

Hoone. Iseloom. Keskkond. Need kolm põhiosa olid vajalikud renderdamise järgmiseks sammuks:

Selle valgusega ellu äratamine.

Too tähelepanu disaini detailidele, ilule ja tekstuuridele

Regency Project on oma olemuselt kontseptuaalne demonstratsioon, mis rõhutab valgustuse mõju arhitektuurilistes visualisatsioonides. Taas on loo jutustamine loomeprotsessi keskmes.

Ja et selle projekti kohta ühtset lugu rääkida, ehitas Adam kogu stseeni valgustuse ümber, keskendudes sellele, kuidas tuled võivad hoone isikupära rõhutada.

Ta nimetab seda “valgusega maalimiseks” ja Lumionis renderdades on see kasulik termin, millele mõelda kogu stseeni valgustuskorralduse seadistamisel.

Kui alustate, vaadates oma stseeni ilma tuledeta, võib see tunduda hirmutav. Võite leida end küsimast: “Kust alustada?” Õnneks on Adamil ka selleks meetod ja seda nimetatakse Zones.

Close-up of practical lighting at the main entrance of the Regency Project | Lumion rendering software

Põhjalikku blogipostitust valgustsoonide loomise kohta saad lugeda siit. Lühidalt, see võimaldab teil oma projektis valgustada ühte väikest ala korraga. Nende tsoonide seadistamisel võtab Adam arvesse kahte asja:

— Praktilisus: milliseid tehnilisi valgusteid vajame, et hoonet ja selle keskkonda realistlikult valgustada
— Esteetika: kuidas kasutada valgustuse jõudu, et anda ruumidele isikupära

Näiteks Regency projekti üks peamistest tsoonidest on sissepääs ja aknad. See ala vajas palju praktilist valgustust, nagu sise- ja laevalgustid, et aidata vaatajatel meie hämaras keskkonnas paremini näha.

Selle seadistamisel oli oluline kombineerida Lumioni erinevaid valgustusvõimalusi, sealhulgas kohtvalgustid, üldvalgustid ja õuevalgustid (spotlights, omni lights ja area lights).

Regency project, building detail | Lumion 3D Rendering Software

Järgmine valgustustsoon tehti juhtvalgustusega (guide lights). Need suunavad vaataja pilgu konkreetsete elementideni. Näiteks bollard-valgusega võte aitab vaatajate tähelepanu suunata kõnniteele.

Path lights in Regency project garden | Rendering architecture with Lumion

Aiast leiab ka juhtvalgustust . Lisaks sellele, et Adam valgustas seda stseeni sama ülalmainitud valgusobjektide kombinatsiooniga, lisas Adam mitu kohtvalgustit ja üldvalgustit, et suunata vaataja tähelepanu varjudele.

Nagu Adam selgitas: “Stseeni on lihtne üle valgustada. Arhitektuurset stseeni valgustades võib olla lihtne unustada, et varjud ei ole halvad. Visualiseerijatena tahame näidata nii palju ruumi, kui võimalik ja mõnikord tähendab see valgustamist nii palju kui võimalik. Valgust ja varju tasakaalustades on aga võimalik näidata, kuidas teie ehitusmaterjalid tegelikult valgusega mängivad.

Viimane ja Adami sõnul kõige parem tsoon, mille kallal tööd teha, oli “hero lights”. Need tuled on üldiselt mõjuvad, lisades rohkem hoonele esteetikat ja emotsioone.

“Nad muudavad hoone vaatemänguks, mida me viimasel videol näeme,” kirjeldas Adam, “luues dramaatilisi efekte, mis eristavad kujunduselemente.”

Adam soovitab läheneda valgustusele miksides, kombineerides loogika stiiliga, kasutades erinevaid Lumioni valgusobjekte, et täita oma stseene.

Kaasahaarava loo jutustamine läbi animatsiooni

Stseen on seatud. Loo kangelane, hoone, on kaunilt valgustatud. Adami viimane samm Regency Projecti loomisel oli Lumioni efektide lisamine ja animatsiooni renderdamine.

Õnneks võttis “blue hour” tunde saavutamine Lumionis vaid mõne hetke. “Suur väljakutse oli tagada, et stseen ei oleks liiga tume,” ütles Adam. “Üks nipp, mida ma kasutan on silmade kissitamise test.” See on üsna lihtne. Kui silmi kissitad ega näe hoone põhikujusid, on stseen liiga tume.

Regency project, detail close-up, light | Lumion architectural visualization software

Lisaks funktsioonidele, nagu Real Skies ja Styles, oli Color Correction efekt nendes viimastes etappides ülioluline. Eriti üksikute tulede testimisel ja muutmisel aitas Color Correction efekt Adamil iga valguse intensiivsust reguleerida ja tõsta esile selle mõju ehitusmaterjalidele.

“Color Correction liugurite liigutamine on parim viis selle efekti tundmaõppimiseks,” selgitas Adam. “See on lihtsalt efekti gammakorrektsiooni ning kõrge ja madala piiri liugurite katsetamise küsimus, mis mõjutavad valguse käitumist stseenis.”

Animatsiooni kokku pannes jälgis Adam, et iga kompositsioon näitaks hoone täiesti ainulaadset külge. Valgustuse rolli tõttu selles projektis soovis ta ka tagada, et iga kaader paljastaks valguse mõju hoonele ja selle keskkonnale.

Saage inspiratsiooni kõigest, mida saate renderdada

Adam´a lähenemine renderdamisele areneb pidevalt, kuid üks põhielement kehtib kogu tema töös: usutav realism.

Nagu Adam ütles: “Meie ülesanne on luua emotsioone, millega me inimestena samastume ja rakendada neid oma olemuselt ebainimlikule teemale – arhitektuurile. See on piltide vaatamine ja kõigi pisidetailide äratundmine, mis seostuvad meie endi mälestustega. Need kogemused võimaldavad meil suhestuda ja tunda empaatiat ruumis rohkem kui pinna tasandil.

Regency Project, full view with volumetric lighting | Architectural visualization with Lumion 12.3

Regency Project on tõeline meistriteos valguse, materjalide, detailide, keskkonna ja animatsiooni vallas; loetelu võiks jätkata lõputult.

Loodame, et teile meeldib Regency video. Kui soovite näha, kuidas Lumioni valgustusfunktsioonid ja efektid saavad teie disainile elu sisse puhuda, laadige alla tasuta 14-päevane prooviversioon.

Suur tänu Adam Ingramile. Vaadake rohkem tema teoseid ja täiustage pidevalt oma renderdamisoskusi veebisaidil The Lumion Collective.


Artikkel on tõlgitud Lumioni blogits.
Originaalartikkel: https://lumion.com/blog/get-inspired-with-light-detail-and-texture-in-lumion-12-3.html