SketchUp 2021: Edukas ehitiste rajamine

SketchUp blogi admin
23 Nov 2020

See aasta andis perspektiivi ja võimaluse muuta SketchUp paremaks, et aidata teil tugeva vundamendiga projekte alustada.

 

Seekord ei võetud mitte ainult aega, et hinnata projektidele lähenemist, vaid pöörati ka suurt tähelepanu oma otsuste „miksidele”.

SketchUp-i kasutajaid on üle 150 000 ja nende jaoks luuakse endiselt pühendumisega kõrgkvaliteetset, jõulist kuid taskukohast 3D-tööriista, mida nad vajavad edasi arenemiseks ja uuendusteks. SketchUp 2021 toob uhiuue, kliimasäästlikuma viisi disainide alustamiseks, parema mudeli korralduse ja nutikate, seadistatavate objektide jaoks agiilseks modelleerimiseks.

SketchUp 2021 uuendused

PreDesign: uus viis SketchUp-i käivitamiseks

AEC spetsialistid püüdlevad alati reaalsuse poole, kus kõik ehitatud keskkonna täiendused toimivad kooskõlas selle loodusliku keskkonnaga. See sünergia eeldab konteksti igakülgset mõistmist enne plaanide koostamist.

Sellepärast loodi PreDesign. Uhiuus kliimauuringute tööriist aitab teil enne 3D-kujundusse sukeldumist paremini mõista teie projekti ümbritsevat kohalikku keskkonda.

Tõmmates asukoha ilmateateid, ühendab PreDesign kliima ja ehitise tüübi vahelised punktid, pakkudes sobivaid arhitektuurilisi vastuseid. SketchUp-i uusimas versioonis olevad intuitiivsed päikesetee skeemid näitavad teile piirkondi, mida tuleb päikese ülekuumenemise eest kaitsta.

Intuitive sun path diagrams from PreDesign

Ja see ei anna ainult märku probleemidest; PreDesign soovitab teie hoone igale küljele tõhusat klaasimist, varjutamist ja ülemise valgustuse strateegiaid. 

Shading recommendations from PreDesign

“PreDesign annab kasulikku teavet, mida peame oma projektide jaoks juba algusest peale paremaks kujundama,” ütles Heartwood Studio peaarhitekt Adam Osterhoff. “SketchUp-i veenvad visuaalsed ja intelligentsed tähelepanekud aitavad meil ka klientidele oma ettepanekute väärtust selgelt edastada.”

 

Top Lighting Strategies from PreDesign

Loe lisaks PreDesign-i kohta ->

Kui olete üksikasjad välja joonistanud ja arhitektuuriliselt täpse mudeli kujundanud, on loomulik järgmine samm reaalsete asukoha andmete toomine mudelisse, kasutades funktsiooni Add Location (Lisa asukoht). Esitades tippkvaliteediga kõrglahutusega õhupildid täpseks paigutamiseks, saate nüüd pakkuda kontekstipõhiseid andmeid, viies oma lõpptoote tänu nendele SketchUp 2021 värskendustele uuele tasemele. Töötades funktsiooniga Add Location tagate, et kujundate võimalikult täpse teabega projekti, mis aitab teil disaini edukust saavutada.

Paranda tag managementi  SketchUp-is

Tag Visibility Options in SketchUp

Täpselt nagu te ei saaks oma maitseaineid varuda ilma kõiki purke sildistamata, ei soovi te ka ilma selge ja korrastatud mudelistruktuurita oma disaini käivitada. SketchUp-i viimased täiustused aitavad teil seda teha.

SketchUp Spice Rack of Tools

Me teame, et pikkade siltide ja stseenide loendite haldamine võib olla tülikas, eriti keerukate mudelite puhul, mille seadistate 2D-dokumentatsiooni jaoks LayOut-is. Selle koormuse kergendamiseks võimaldavad SketchUp-i uusimas versioonis siltide kaustad (SketchUp-is ja LayOut-is) korraldada oma silte, et kiiremini juurde pääseda ja hulgi nähtavust juhtida SketchUp 2021 ja LayOut värskenduste kaudu. Ükskõik, kas kasutate silte kujundusstsenaariumide, dokumentatsiooni, aruandluse või visualiseerimise mudelite seadistamiseks on siltide leidmine ja nendega töötamine märksa lihtsam, kui hakkate neid kaustadesse rühmitama. Veelgi enam, saate korraga kontrollida kõigi kaustas olevate siltide nähtavust ja valida ka mitu silti või kausta, et mudeli suured osad sisse ja välja lülitada.

Tag sorting in SketchUp

Siltide filtreerimine on SketchUpis lõpuks võimalik! Nüüd saab konkreetse sildi kiiresti nullida, kui haldate stseenide nähtavust või joone kujundamist 2021. aasta SketchUp-i versiooni uusimate värskendustega. Kui sildid on korraldatud nimetamiskonventsiooniga, saate sarnaste siltide valimiseks ja kausta paigutamiseks oma eesliited kiiresti filtreerida.

Tag filtering in SketchUp

Tipptasemel töötamise tagamiseks toodi ka mõned kasulikud funktsioonid, mida taasesitada uusimas SketchUpi versioonis. Ja selleks on linear inference toggles for the Line tool. Lineaarsete joonte sisse- ja väljalülitamise võimalus hõlbustab paremat kontrolli oma joonise üle. Samuti tutvustati kohalikku käsku Weld Edges, et saaksite servad ja kaared ühendada üheks sirgjooneks ilma pikendust lisamata.

Live Components SketchUp-is

Kas unistate ehitada mudeleid, mis on piisavalt tugevad ja paindlikud, et reageerida disainimuudatustele? Pole kahtlust, et edukas mudel on selline, mis hõlpsasti mahutab kordusi ja võimaldab kiiret muutmist. SketchUp 2021 tutvustati parameetrilisi objekte, mis just seda teevad – Live Components.

Programmeeritud modelleerimisloogikaga, mis kontrollib nende geomeetriat, on Live Components seadistatud objektid, mis joonistavad end reaalajas ümber. Mida see tegelikult tähendab? Otsekomponentide kasutamine koos 2021. aasta SketchUp-i värskendusega võimaldab projekti suuremat mastaapsust ja toob kasu paljudele kasutusjuhtumitele, sealhulgas arhitektuurne konfiguratsioon, sisekujundus, sisseehitatud modelleerimine, ruumi planeerimine ning kontseptsiooni.

Komponente leiate 3D-laost ning saate neid kohe alla laadida ja seadistada SketchUp-is . Üksikasjalikud juhised Live Componentide otsimiseks SketchUp-i 3D-laost leiate siit.

Kui olete Live Componenti valinud, saate selle lisada otse oma mudelisse, kus saate komponendi parameetreid juhtida dialoogis „Configure Live Component”. Kui parameetreid reguleerite, joonistab Live Component ennast ise vastavalt teie vajadustele. Vaadake Skill Builderist, mis näitab kõiki samme, mida vajate Live Componentide töövoogu toomisel.

 

Kulisside taga juhib Live Componentsi uus arvutuslik disainiplatvorm nimega Materia. Edaspidi avavad Materia ja Live Components täiesti uued viisid SketchUp-is ja Trimble toodete töötamiseks. See uuendus on Live Componentside jaoks alles algus. Aktiivselt töötatakse nende jõudluse ja kasutatavuse parandamise nimel, samuti töötatakse välja rohkem objekte, mida saaksite modelleerimisel kasutada.

 

SkechUp käivitas Live Componentsi uue programmi SketchUp Labs raames, et saada teie tagasisidet oma arendusprotsessi kaasata. Ja nad loodavad, et liitute nende foorumitega, kus arutatakse Live Componentsi edasisi suundi, või annate tagasisidet probleemide ilmnemisel.