Reviti funktsioonid

AEC Collection blogi Revit blogi admin
09 2022

Jagatud vaated

Kui töötate koos suurema meeskonnaga on õigeaegne tagasiside saamine oluline, kuid mõnikord on see keeruline. Selle töövoo abistamiseks saab kasutada Reviti Shared Views funktsiooni. See on eriti kasulik, kui meeskonnal pole juurdepääsu Revitile. Shared Views abil saavad nad kasutada Autodesk Viewerit mudeli vaatamiseks ja kommenteerimiseks, mis tahes seadme ja mis tahes brauseris. Looge vaade ja jagage lihtsalt linki oma meeskonnaga.

Shared Views annab veebibrauseri kaudu juurdepääsu Autodesk Reviti vaadetele.

Mida saate Shared Views funktisooniga teha? Lisateavet erinevate võimaluste kohta leiate Autodeski artiklist Have You Tried – Shared Views.

Lehe paigutus generatiivse disaini abil 

Autodeski postituses Have You Tried tutvustatakse võimalust automatiseerida lehtede paigutust Reviti generatiivse disainiga.

See protsess kasutab eelehitatud graafiku/uuringu tüüpi. Saate näidise alla laadida John Piersoni hiljutisest Dynamo blogist. Järgige näidismudeli juhiseid ja proovige seejärel kasutada seda, et muuta lehe paigutust oma projektides sujuvamaks.

Vaadake Laying Out Sheets with Generative Design in Revit postitust ja jätke käsitsi lehepaigutus minevikku.

Curtain wall

Curtain wall on osa peaaegu igast projektist. Reviti tööriist annab teile suurepärased võimalused Curtain wall loomiseks. Et oma projektides maksimaalselt kasu saada, peate teadma, kuidas neid redigeerida. Vaadake Autodeski artiklit Have You Tried – Curtain Wall Editing, kus õpetatakse teile Curtain wall põhikomponente ja näidatakse, kuidas iga osa redigeerida.

 

Jagatud parameetrid võtmegraafikutes

Artiklis  Have You Tried – Shared Parameters in Key Schedules osas räägitakse kahest heast Revit 2022 osast, mis säästavad teie aega ja klahvivajutusi: jagatud parameetrid võtmetabelites. Nii Shared Parameters kui ka Key Schedules on Revitis eraldi kasutusel olnud pikka aega ning mõlemad on äärmiselt kasulikud projektiandmete planeerimisel ning edenemiskomplektide ja tulemuste värskendamisel. Nende koostöö võimaldab kiiresti mudeli elementide parameetreid rakendada ja muuta.

Revisionide nummerdamine

Enne Revit 2022 sai valida, kas tähtnumbrilise jada või numbrijada vahel. Jadasid oli võimalik kohandada eesliidete ja järelliidetega, kuid enamikul juhtudel ei pakkunud tööriist piisavalt paindlikkust, et vastata mõnele keerukamale järjestamise standardile. Projekti nõuete täitmiseks pidi kasutama muid parameetreid või mitte kasutama revisjonisüsteemi.

2022. aasta versioonis muutus see kõik ja revision tool sai täienduse, mis võimaldab teil teha kohandatud järjestusi ja luua nii palju erinevaid järjestusi, kui oma projekti jaoks vajate. Nende täiustustega on võimalik rahuldada enamik vajadusi.

Autodeski artiklis Have You Tried vaadeldakse revision tool täiustusi ja näidatakse teile, kust neid leida. Artiklis näidatakse, kuidas saate luua kohandatud jada, mis vastab projekti spetsiifilistele nõuetele. Have You Tried – Custom Revision Numbering?

Global parameters

Kas olete kunagi tahtnud luua projekti elementide vahel parameetrilist seost, kuid tundnud, et see on keeruline? Võib-olla aitavad global parameters teid. Revit 2017 tutvustas global parameters, mis annab teile võimaluse luua projektides parameetrilisi suhteid sarnaselt family võimalustega. Võime luua projekti dimensioonile piirangu või seada asjad võrdsete vahedega, aga mis siis, kui on vaja muuta asjad võrdseks, kuid konkreetne väärtus või võrdne tingimus eksisteerib pigem kahes otsas, mitte kogu dimensiooni ulatuses? See on koht, kus global parameters võib olla kasulik. Samuti saate määrata global parameters, mis asendab teie projekti laaditud family tüübi või eksemplari väärtuse.

Saate luua parameetri väärtuse, mida rakendatakse projekti mitmes familyś  või erinevates kohtades. Lisaks saate kontrollida parameetri väärtust, mis mõjutab kõike, kus olete parameetrit rakendanud. Näiteks pildil on kapimaterjali parameeter määratud 16 erinevale family´le 32 parameetriga (üks uste ja üks kapimaterjali jaoks igas family´s). Pärast ühe global parameters väärtuse muutmist rakendatakse see kõigile 32 parameetrile.

Vaata Autodeski artiklit Have You Tried – Global Parameters.

Load Autodesk Family

Autodesk pakub näidissisu Reviti projektidele. Kasutamiseks on lai valik family´d. Alates Revit 2021-st loodi tööriist, mis aitab teil seda näidissisu leida ja laadida. Load Autodesk Family on spetsiaalne brauser, mis avaneb Revitis ja näitab kogu Autodeski näidissisu. Ilma vajaduseta installida, saate vaadata näidissisu erinevates keeltes ja piirkondades.

Autodesk värskendab sisu regulaarselt, nii et võite olla kindel, et pääsete juurde kõige uuemale sisule. Artiklis Have You Tried näidatakse, kuidas pääsete juurde sellele tööriistale ja leiate otsitava näidissisu ilma täiendavate installimisteta. Lugege artiklit ja vaadake, kuidas saate oma projektides näidissisu kasutada: Have You Tried – Load Autodesk Family.

SCHEDULE FORMATTING

Reviti ajakava vormindamise tööriistad võivad viia selle automatiseeritud ja koordineeritud ajakava järgmisele tasemele. Vormindamine annab teile kontrolli ajakava välimuse üle, mis aitab teil teavet edastada. Saate hallata ajakavas nii päiseid kui ka andmeridu, et need vastaksid teie projekti nõuetele. Kui teete oma kontorimallides ajakava vormindamisega veidi tööd, saate suurepärase välimusega ajakava koos täielikult kooskõlastatud teabega. Loe lisaks Have You Tried – Schedule Formatting.

Kohandatud joonestiilid

Reviti joonestiile kasutatakse projektides erinevate elementide esitamiseks. Custom Line Styles kasutab süsteemielemente, nagu ala piirid või visandijooned. Line Styles kasutatakse ka Revitis joonestamisele. Saate kasutada vaikimisi joonestiile, kuid võite malli osana lisada ka kohandatud joonestiile. Custom Line Styles kasutamine muudab joone teie projektides ühtseks.

Custom Line Styles võivad muuta teie joonestusmärkused loetavamaks. Joone saab kohandada värvi, mustri ja laiuse järgi.

Line Styles kasutatakse ka mudelielementide üksikute joonte muutmiseks. Kasutage neid oma mudeli elementide täiustamiseks. Joonetööriist võimaldab teil rakendada kohandatud joonestiili mudeli elementide reale.

Paksema joonega profiiliserv aitab selles kõrgusvaates määratleda fookuses olevad alad ja pinnad.

Line Styles annab teile kontrolli joone paksuse, värvi ja projektides kasutatavate joonmustrite üle. Siit saate teada, kuidas lisada oma Reviti projektidele kohandatud joonestiile ja muuta oma vaated just selliseks, nagu soovite. Vaadake artiklit  Have You Tried – Custom Line Styles.

View templates Revitis

View templates lihtsustab mudeli väljatöötamist ja hindamist, pakkudes eelistatud vaatepunkte, millele pääseb juurde ühe klõpsuga.

Artiklis Have You Tried – View Templates topic vaadatakse lähemalt View templates võimalusi ja seda, kuidas saate neid produktiivsemaks muuta ning Revitis töötamiset mugavdada.

Me kõik tahame oma tööd kiiremini ja mugavamalt teha ning View templates on Revitis selle tegemiseks võtmetähtsusega. View templates ei ole uus funktsioon, kuid kui te pole seda kunagi kasutanud, võiksite seda lähemalt uurida. View templates võimaldab teil Revitis vaate aspekte eeldefineerida. Seejärel rakendate selle ühe klõpsuga. Kulutage aega View templates väljatöötamiseks erinevat tüüpi vaadete jaoks, mida tavaliselt kasutate, ja seejärel rakendage need ühe klõpsuga.

Marsruutide analüüs ja inimeste liikumise tööriistad

People Flow Toolkit laiendab Reviti Path of Travel tööriistakomplekti, et aidata teil mõista, kuidas inimesed liiguvad. People Flow Toolkit on saadaval lisandmoodulina koos Reviti versioonidega alates 2020.2.

Septembris anti välja People Flow Toolkit eelvaatena. Reviti laiendatud Path of Travel võimalusi saab kasutada, et automatiseerida väljumis- ja sisenemis arvutusi oma projekti hindamiseks ning People Flow abil on nüüd marsruudianalüüsi automatiseerimine nutikam. Nende tööriistade abil saate kiiresti aimu lühimast teest sisse- või väljapääsuni, võtta arvesse takistusi ja puhvreid, määrata ühesuunalisi koridore ja marsruuti muuta, ilma et peaksite käsitsi arvutusi tegema.

Artiklis Have You Tried näidatakse, kuidas kasutada path of travel tools kolmes levinud stsenaariumis, mis tekivad analüüsi tegemisel.

  • Travel Distance Limit – vahemaa lähima väljapääsuni
  • Dead End Limit– koridori pikkus ilma väljapääsuta.
  • Common Path Limit– väljumisjuurdepääsu osa, mis tuleb läbida enne, kui väljumiseks on saadaval kaks eraldiseisvat teed.

Lisateabe saamiseks lugege artiklit Have You Tried – Route Analysis. Ja vaadake Harlan Brummi salvestatud  YouTube Live demo.

Kontseptuaalne disain koos Formit Pro ja Revitiga

Nii Revit kui ka FormIt Pro geomeetria koos analüütiliste omadustega tagab, et juba projekteerimisprotsessi alguses saate hakata andmeid kasutama otsuste tegemiseks. Ülal: insolatsiooniuuring FormIt Pro 3D-modelleerimiskeskkonnas.

Projekti varases staadiumis ei pruugi te olla valmis mõtlema üksikasjalikele elementidele, nagu seinad, aknad ja uksed. Peate lihtsalt välja töötama oma kujunduse peamised seosed, nagu ühendus krundi ja asukohaga. Kontseptuaalsed disainitööriistad – Massing Revitis ja FormIt Pro in the AEC Collection  – võimaldavad teil kiiresti luua disainiarenduse kujunduskontseptsioone. Jätkake lugemist ja saate teda mõlema eeliste kohta või minge otse teema juurde Have You Tried , et saada põhjalikum ülevaade algstaadiumis projekteerimise võimalustest.

Kuidas valida?

3D-mudeli uuringud tarkvarades Revit ja FormIt Pro on tõhusad viisid varajases staadiumis projekirile lähenemiseks. Mõlemad tarkvarad pakuvad sketching, massing ja modeling tools funktisoone. Mõlemad teevad analüütiliste omadustega geomeetriat, mis tähendab, et saate joonestada disaini ja lisada sellel kujundusandmed, mis aitab meeskonnaga paremini suhelda ja olla ülevaatusseanssidel veenvam. FormIt Pro ja Revit koondavad mahu- ja mõõtmete andmeid, kuid aitavad teil ka näha, kuidas teie mudel suudab saavutada päikese- ja energiatõhususe, integreerides Insight in the AEC Collection.

Revit sobib suurepäraselt valemite loomiseks

Võib-olla on nii, et teile meeldib juba Reviti kasutamine algfaasis ja olete tuttav tööriistade, keskkonna ning modelleerimise ja family erinevustega. Family parameetrite kohandamine on võimas viis oma ettevõtte standardite ja stiili ühtlaseks rakendamiseks, arvestades keerukust, mida asukoht või disaininõuete kogum võib nõuda. Sellest lähenemisviisist maksimumi saamiseks on vaja family loomise oskusi. Reviti “By-Face” tööriistad, võimaldavad teil abstraktseid masse hõlpsalt komponentideks(seinad, põrandad, katused jne) jagada ning muudavad teie 3D-kavandid kiiresti hoonesüsteemideks ja lihtsusatvad projekti arendamist.

FormIt Pro abil lood lihtsamalt ja piiranguteta

Kui teile meeldib puutetundlikum lähenemine, nautige FormIt Pro’d, et keskenduda vormi loomisele. Kursori või pliiatsi kasutamise mugavus ja juhitavus kontseptsiooni viimiseks LOD-300-ni võib vabastada teie loovuse. Lihtne kasutajaliides ning mugav projektis liikumine- pöörake või lennelge läbi oma mudeli. FormIt ei paku sama üksikasjalikku parameetrilise family´te loomise võimalust kui Revit, kuid saate FormItis luua kohandatud sisu ja importida selle Revitisse kui Revit Family. Nii Revitil kui ka FormIt´il on tööriistad push and pull extrusion, creating voids ja finer tools for edging, kuid ainult FormIt töötab erinevatel platvormidel: arvutis, veebirakenduses ja iPadi tahvelarvutis.

Parem koos

Kui otsustate proovida neid mõlemaid projekti varajases staadiumis, võite endalt küsida mitte seda, millist tööriista eelistate, vaid millal. FormIt Pro pakub kalkuleerimiskogemuse kujundamiseks visandivihikut. Tõeliste projekteerimisandmete toel võib see aidata teil võita esitluse, teades, et täidate projekti nõudeid, ilma tohutu ajainvesteeringuta. Revit 2021.1 täiustati FormIt Converter in Revit, nii et saate tõesti alustada FormIti´s 3D-kavandiga ja liikuda ilma suurema probleemita Revitisse. Aga kui teil on Revitis juba Family kogu ja teie varase faasi projekteerimisprotsesse juhib rohkem analüütiline lähenemine kui vabakäeline joonestamine, võib Revit olla teie ainus tarkvaralahendus alates varasest projekteerimisest kuni dokumentatsioonini.

Lisateavet nende kahe tööriista kasutamise kohta varajases staadiumis vaadake siit:  Have You Tried.

PDF´ide ja piltide linkimine

Revit 2021-s tutvustati PDF- ja pildifailide linkimise võimalust. Varasemates väljaannetes oli PDF-i ja piltide importimine võimalik ja nüüd saate need failid selle asemel linkida. Võimalus neid faile linkida võimaldab hoida dokumente ajakohasena ning hallata PDF-failide ja piltide muudatusi palju lihtsamini. Kui need on lingitud, värskendatakse lingitud faili uusimat versiooni automaatselt iga kord, kui avate oma Reviti projekti ja saate ka neid käsitsi värskendada, kui lingitud faile muudetakse.

Vaadake Autodesk Have You Tried , et saada lisateavet PDF-i linkimise kohta Reviti mudelites.

Generatiivne disain Revitis

2021 tutvustati generatiivseid disainitööriistu Revitis. Kui taustal töötab generatiivne disain, saate keskenduda oma mudeli teistele valdkondadele. Filtreerige generatiivse disaini tulemused ja vali eesmärkidele vastav tulemus.

Artiklis Have You Tried hõlmab generatiivset disaini, uuritakse, kuidas kasutada generatiivse disaini tehnikaid, et aidata restorani paigutust ümber kujundada, et see vastaks  MASS Design Group avaldatud füüsilisele distantseerumisjuhistele. Uuringus rakendatakse generatiivset disaini väikesele ruumile, et näha erinevaid laudade paigutus võimalusi. Paigutus valitakse kujunduse kriteeriumide alusel ja paigutus rakendatakse ruumile. Optimaalse paigutuse saavutamiseks kohandatakse valitud lauad vastavalt ruumi eripäradele.

Restorani sisekujundus lähtub ohutu distantseerimise põhimõtetest MASS Designi 2020. aasta mai uuringust “Spatial Strategies for Restaurants in Response to COVID-19.”

Täiendav analüüs Path of Travel tööriistaga, võimaldab teil mõista nii ruumis liikumist kui ka seda, millised lauad liiklusega kõige enam kokku puutuvad.

Isegi väikestes projektides on näha generatiivse disaini eeliseid. Lugege artiklit Have You Tried: Generative Design, et saada lisateavet Reviti generatiivse disaini kohta ja selle kohta, kuidas see aitab teil disaini eesmärke saavutada.

Reaalajas realistikud vaaded

Revit 2021-s toimus muudatus Realistic Views funktisoonis. Reviti eelmistes versioonides rakendas Realistic Views mudeli elementidele ainult materjali . 2021. aastal rakendab Realistic Views mudelis liikudes ka valgusefekte. Põhimõtteliselt kasutab Realistic Views renderdamist. Selle asemel, et oodata vaate renderdamist, saate nüüd valida visuaalseks stiiliks “Realistic Views“.

See on suurepärane tööriist esitluste jaoks, mis võimaldab teil projekti sidusrühmadel reaalajas oma kujundust näidata. Realistic Views saab kasutada ka plaanides ja kõrgustes, et anda teie esitlustele suurem realistlikkus.

Kui te pole veel Revit 2021 Realistic Views proovinud, siis lugege selle kohta Reviti teemat Have You Tried topic.