BIM 360 Design uuendused

BIM blogi Terje Korberg
05 Mai 2020

BIM 360 Design aitab arhitektuuri, inseneri ja ehituse spetsalistidel teha reaalajas koostööd kõikjal oma ettevõtte sees ning erinevate ettevõtete ja spetsialistidega. BIM 360 Design kasutatakse enam kui 150 riigis, toetatud on umbes 40 000 projekti.

Autodesk BIM 360 Design sai uue tehnilise võimekuse, mis võimaldab projektandmete salvestamist Euroopa andmekeskusesse ning mis ühendub ka Collaboration for Plant 3D-ga. Euroopa andmekeskuse käivitamine aitab toetada BIM 360 Designi kasvavat ülemaailmset populaarsust ja vajadust, et Autodeski kliendid saaksid oma projektandmete säilitamisel olla paindlikumad.

Uus ühendus Euroopa andmekeskusega

„BIM 360 Design pilvekoostöö kasutajate hüppeline kasv viimase kahe aasta jooksul on tunnistuseks projektide ja nende kallal töötavate meeskondade üha suurenevale keerukusele,“ kinnitab Autodesk AEC-i äristrateegia ja turunduse asepresident Nicolas Mangon. “Nendel enneolematutel aegadel on suurem vajadus projektide järjepidevuse ja meeskondade paindlikkuse järele, et olla kursis igal pool ja igal ajal, kus nad peavad töötama.”

BIM 360 Design tellijate arv Euroopas ainuüksi on aasta algusest kahekordistunud ning uute projektide loomise määr hüppas kogu maailmas ca 350%, kuna töötingimused kolisid veebruari keskel kontorist kaugtööna koju. Autodeski laiendatud juurdepääsu programmi abil on BIM 360 Design for Revit saadaval tasuta kuni 31. maini 2020.

Bim 360 designe
Andmekogu BNIM´ilt

“Otsime alati oma disainiprotsessis tõhususe suurendamist, nii et oleme oma praktika keskmesse seadnud pilvepõhise koostöö,” sõnab Alex Mortiboys, Hollandi arhitektuuribüroo Metropolitan Architecture (OMA) BIM juht. „Usaldades Euroopa andmekeskust, saame laiendada oma võimalust pakkuda BIM 360 tehnoloogiat oma avalikele ja eraklientidele Euroopas ja mujal. See aitab meil pakkuda oma klientidele suuremat tõhusust ja läbipaistvust. ”

Ühenduvus AutoCAD Plant 3D-ga

Lisaks Euroopa andmekeskusele sisaldab BIM 360 Design nüüd ühendust ka AutoCAD Plant 3D tööriistakomplektiga. Ühinedes pilves BIM 360 Design for Revit ja Civil 3D kaudu, võimaldab koostöö Plant 3D kujundajatel ja inseneridel juurdepääsuõigusi tõhusamalt hallata, lisaks aitab projektimeeskondadel faile turvalisemalt jagada ja tõhusamalt teha koostööd ajavööndite, erialade või mitme organisatsiooni vahel.

screen shot of Collaboration for Plant 3D
Black & Veatch kasutab Collaboration for Plant 3D , et toetada koostööd ja võimaldada meeskondadel jagada projektifaile kõikjal ja igal ajal. Pilt on saadud Black & Veatch´ilt.

„AutoCAD Plant 3D integratsiooni abil pakub BIM 360 platvorm nüüd kogu pooleliolevate andmetele ühte asukohta – lihtsustades ‘Black & Veatchi’ globaalsete projektimeeskondade juurdepääsu ning aidates suurendada nii sisemist kui ka välist koostööd ja suhtlust ilma spetsialiseerumata vajaduseta IT-süsteemid” kinnitabDave Reed, Black & Veatchi tehnoloogiajuht. Kogu meie digitaalse ümberkujundamise teekonna jooksul on meie partnerlus Autodeskiga omanud edu saavutamisel olulist rolli. ”

Siit videost saate ülevaate, kuidas BIM 360 Design, mis on osa Autodesk Construction Cloud, saab aitadata teie meeskondadel ühenduda pilvega ja pakkuda oma klientidele jätkuvalt paremaid tulemusi.