Trimble

Trimble on Kalifornias asuv SaaS tehnoloogiaettevõte. Trimble pakub teenuseid ülemaailmsetes tööstusharudes, põllumajanduses, ehituses, GeoSpatialis, loodusvarades ja kommunaalteenustes, valitsuses, transpordis jm. Trimble arendab ka globaalse navigatsioonisatelliitide süsteemi (GNSS) vastuvõtjate, laserkaugusmõõturite, mehitamata õhusõidukite (UAV), inertsiaalsete navigatsioonisüsteemide ja tarkvara töötlemise riistvara. Ettevõte asutati novembris 1978.

Nende roll Ehitisinfo (BIM), arhitektuuri ja ehituse valdkonnas on kasvanud. Enim reklaamiti nende poolt 2012. aastal 3D-modelleerimise tarkvarapaketi SketchUp omandamist Google’ilt. Alates 2014. aastast omavad nad ka Teklat (BIM-modelleerimine), Vico Office (BIM-i andmehaldus) ja Gehry Technologies’ GTeam (projekti koordineerimine). 2016. aastal omandas Trimble Sefaira (jätkusuutlikkuse analüüsi tarkvara, sealhulgas energia modelleerimine ja päevavalguse visualiseerimine). 2019 käivitati uus divisjon nimega Trimble MAPS (Maps and Applications for Professional Solutions), mis ühendab Trimble’i endised ALK Technologies ja TMW Appian Final Mile ettevõtted.

Trimble müüb tooteid ja teenuseid järgmistesse tööstusharudesse: maamõõtmine, ehitus, põllumajandus, transport, telekommunikatsioon, varade jälgimine, kaardistamine, raudtee, kommunaalteenused, mobiilsete ressursside haldamine ja valitsus.

Külasta veebilehte