Uus Revit 2025 - veelgi täiuslikum ja võimsam!

AEC Collection blogi Revit blogi Aruc
30 Apr 2024

Revit 2025 pakub uusi võimalusi ja täiustusi maastiku planeerimiseks, versiooniuuendusi betooni ja terase modelleerimiseks ja dokumenteerimiseks, uue põlvkonna Autodesk Insight’iga arhitektidele uudne ‘Total Carbon Analysis’ töövahend ning mitmeid uusi funktsioone konstruktoritele ja MEP-tehnosüsteemide inseneridele, mis toetavad andmeanalüüse ja tootmist.

Revit uues 2025 versioonis on ellu viidud palju kasutajate ideid, sealhulgas funktsiooniga ‘Sheet Collections’, mis on kasulikud kõigile, kes Revitis dokumenteerivad. Üksikelement ja tühjad massiivid perekondade modelleerimiseks on pikalt oodatud lisa, kuna ala seinad ühendatakse, mis parandavad seinte paigutamise ja manipuleerimise kogemust, muutes selle prognoositavamaks, samas vähemate vigadega. Samuti on suurendatud ühenduvust Autodesk Docs´ga, openBIM´i töövoogude ja andmevahetusega, lisaks projektihalduse uuendused ja skeemitäiustused. Revit Ideas ja Autodeski kogukonnast saadud täiustused on tähistatud tähisega “💡”.

Nb! Teie kui kasutaja tagasiside aitab funktsioone lisada ja täiustada. Rakenduses Revit 2025 täiustati näiteks ‘Toposolids’ uuendustega modelleerimise ja vormimise, lõikamise ja kaevetööde ning liigitamise ja välimuse tööriistu:

 • Looge toposolid objekte, kasutades tööriista Model by Face, kasutades massielemendi mis tahes mittevertikaalset pinda, mis annab teile suurema paindlikkuse keeruka topograafia kujundamisel.
 • Kujundage uute ‘excavation tools’ abiga keerukaid kohti. Olemasolevat Toposolid objekti saab lõigata, kasutades põrandaid, katuseid, masse või muid Toposolid’ elemente. See funktsioon võimaldab teha täpseid lõikearvutusi, kasutades uusi kaevemahu parameetreid. Lisaks saate nüüd kaevetööde avatud külgedel paigutada ‘face-based’ perekondi. 💡
 • Öelge hüvasti tüütule liigitamisele. Täpse joonduse tagamiseks kinnitage aluskatte geomeetria 3D-punktid, sealhulgas lingitud DWG-failid. Lisaks saate Toposolid’i kuju redigeerimise ajal visualiseerida kontuure, muutes protsessi kiiremaks ja intuitiivsemaks.
 • Kujundage toposolid’ objektid realistliku ja kvaliteetse välimusega. Uus sileda varjutusfunktsioon kõrvaldab kolmnurkse võrgu välimuse, andes teie Toposolid objektidele loomuliku ja sileda pinna. 💡

Autodesk on jätkanud ehitusinseneride ja sarrustus-detailide ehitajate praeguse tööriistakomplekti edasiarendamist, tutvustades väga nõutud täiustusi:

 • Kiirendage sarrustuse modelleerimist, kasutades armatuuri jaoks uut ‘parametric splicing’ funktsiooni koos võimalusega varraste automaatseks poolitamiseks eelnevalt määratletud pikkuse alusel või käsitsi ‘splicing profiles’ rakendamisega. Kasutades Splicing’ funktsiooni valige ‘lapped’, otsast lõpuni või astmeline paigutus, mis vastaks teie disaini koostamise ja ehituse nõuetele. 💡
 • Vältige ootamatuid muudatusi oma tugevdusmudelis, keelates üksikute vardakäepidemete armatuuripiirangud. Säästke aega painutusdetailide märkustega.
 • Looge täielikumad tööjoonised ja vähendage valmistamisvigu ja kohapealset ümbertöötamist skemaatiliste painutusdetailidega, sildid(‘tags’) aitavad teil lisada väga rikkalikku teavet, mis on vajalik varraste valmistamiseks ja paigaldamiseks.

Projektid tuginevad tõhusatel andmevoogudel, mistõttu täiustati kaardistamist openBIM´is ning lisati koordinaatsüsteeme ja skeemi, mis on asjakohased teie laiaulatusliku töö jaoks.

 • OpenBIM´i töövoogude täiustatud tugi uue IFC-kategooria kaardistamise kogemusega, mis muudab IFC-failide eksportimise lihtsamaks.
 • Laiendatud tugi STEP-failidele (ISO 10303) koos linkimise ja ekspordiga, mis muudab väliste 3D-geomeetriaandmetega töötamise lihtsamaks, lisaks Revit 2024.2-s kasutusele võetud impordivõimalustele. 💡
 • Toetage oma infrastruktuuri töövooge mitme uue horisontaalse koordinaatsüsteemiga. Jälgige ja visualiseerige koordinatsioonimuutusi Autodesk Docs´is ning võrrelge muudatusi koordineerimismudeli versioonide vahel.
 • Eksportige gbXML 7.03 skeem uusimale versioonile, mis sisaldab olulisi värskendusi HVAC-süsteemide modelleerimiseks hoonete energiasimulatsioonides.

Kiirendage dokumenteerimist Sheet Collections 💡 ja paindlikuma projektibrauseri abil.

Autodesk mõistab, et dokumenteerimine võib olla tüütu protsess, mistõttu on täiustatud mitut olemasolevat funktsiooni tõhusamaks dokumentide otsinguks, korraldamiseks ja haldamiseks.

 • Looge paindlikke lehtede rühmitusi ilma kohandatud parameetrite või täiendavat tarkvara vajamata, kasutades projektibrauseri kasulikku uut funktsiooni ‘Sheet Collections’. ‘Reference Sheet Collections’ on vaadete, kavade ja filtrite jaoks, et dokumendikomplekte paremini korraldada ja nendes navigeerida.
 • Täiustatud navigeerimine projektibrauseris märksõnade otsimisel ülemise ja madalama taseme kokkupandavates sõlmedes loetletud elementide hulgast.

LISAKS:

 • Struktuurianalüüsi jaoks on koostöö parandamiseks täiustatud kohalikke koordinaatsüsteeme ning terasühendustele on lisatud rohkem tootlikkuse funktsioone raamide ja sammaste poolitamiseks. Lisaks on Advance Steel kooste- ja osamärgid Revitis saadaval nüüd smlx-ülekande kaudu, et tagada projekteerimise, valmistamise ja ehitamise vaheline parem koostalitlus. Vaata struktuuride uuendusi >
 • MEP töövoogude värskendused ulatuvad varase faasis kavandamisest ja analüüsist, üksikasjalike tootmismudelite stabiilsuse täiustuste ja pilvepõhise valmistamisandmete halduri (tehnoloogia eelvaade) jätkuvatest täiustustest, mis näitavad kavatsust töövooge kõigis etappides toetada ja ühendada. Vaata MEP uuendusi >
 • Vaadake, mis on uut Dynamo Core 3.03, sealhulgas Toposolidide uusi sõlmi.
 • Revit Personal Accelerator’i versiooniuuendused parandavad pilvemudeli jõudlust ja toetavad intuitiivsemat kasutuskogemust.
 • Painutage ‘linear’ ja ‘radial arrays’ väärtusele 1 või 0 💡
 • uuendatud Filter disciplines’
 • Täiustatud Otsing projektibrauseri 💡
 • Keynotes’ ja text kiire joondamine 💡
 • Täiustatud ‘Room Perimeter’ täpsus
 • Taustal PDF-i eksport 💡

Kui olete valmis kasutama uusimaid Reviti pakutavaid võimalusi, avage uue tarkvara saamiseks rakendus Autodesk Access. Kui te pole veel Revit tarkvara kasutaja, siis tutvuge lähemalt Reviti ja Reviti LT võimalustega ning proovi tarkvara tasuta 30-päeva.


Artikkel on tõlgitud Autodeski lehelt. Originaalartikkel: https://www.autodesk.com/blogs/aec/2024/04/02/whats-new-in-revit-2025/. Artikli autor: The Factory