Uus Lumion 2023

Lumion blogi Terje Korberg
17 2023

Täielikult ümber kujundatud renderdusmootoriga Lumion 2023 tähistab uue peatüki algust

Uus algus

2022. aasta oktoobris otsustati, et Lumionile on tuleb ray tracing – see oli tohutu ettevõtmine, mis tähendas, et renderdusmootori pidi algusest peale täielikult ümber ehitama. Lõpuks on see aeg käes – Lumion 2023 on nüüd avalik!

Lumion 2023 erineb tarkvara varasemast versioonist. Kujundades oma renderdusmootori täielikult ümber, et lisada rasterdamisele ka ray tracing ning nüüd saab pakkuda platvormi, mida täiustatakse kiiremini ja lihtsamalt kui kunagi varem.

See väljalase on Lumioni jaoks alles algus. Vaadake allolevat ametlikku Lumion 2023 videot ja jätkake lugemist, et teada saada, mis on uut.

Uus Lumion 2023 renderdusmootor

Alates Lumioni loomisest on edasi viinud idee, et 3D-renderdamine peaks olema kättesaadav igale arhitektile ja disainerile – olenemata nende tehnilisest taustast. Lumioni eesmärk on alati olnud pakkuda kiiret, lihtsat ja intuitiivset viisi tuleviku visualiseerimiseks. Võimaldada arhitektidel luua takistuste ja kõhklusteta ning esitleda kujundeid, mis ulatuvad vormist ja funktsioonist kaugemale, et jäädvustada südameid ja mõtteid.

Lumion 2023 kujutab endast paljuski tarkvara täielikku muudatust. Lumion 2023, mille toiteallikaks on rasterdamise ja ray tracing töötav hübriidrenderdusmootor, aitab teil saavutada kõrgeima kvaliteediga tulemusi, olenemata teie arvutist. Seega, kui teil pole ray tracinguga graafikakaarti, näete Lumioni renderduskvaliteedis märgatavat tõusu tänu täiustatud rasterdamistehnoloogiale kogu teie hoone arhitektuuri, maastiku või sisekujunduse jaoks.

Lõppkokkuvõttes pole asi tehnoloogias endas, vaid selles, kuidas seda kõrgema eesmärgi teenimiseks rakendatakse. Kas see on disaini väljatöötamine, ideede uurimine või oma tulevikunägemuse tutvustamine, on see eesmärk täielikult teie otsustada.

Uus ray tracing efekt (vasakul) ja täiustatud rastri kvaliteet (paremal):

Ray tracing v0.9

Erinevalt rasterdamisest ei vaja ray tracing tehnoloogia tegelikkuse jäljendamiseks mingeid nutikaid trikke – see arvutab välja, kuidas valgus reaalses maailmas käitub. Kui efekt on sisse lülitatud, kuvatakse teie renderdustel automaatselt realistlikum kaudne valgustus, ekraanivälise ruumi peegeldused, kontaktvarjud ja palju muud. Lumioni uus ray tracing efekt võimaldab teil kontrollida näidiste ja põrgete arvu, andes teile parema kontrolli lõpptulemuse üle.

Uue ray tracing efekti ulatust laiendatakse jätkuvalt ja uued täiustused on hõlpsasti saadaval Lumion 2023 tarkvarauuenduse kaudu.

Vaadake oma disaini uues valguses

Lumion 2023 uus valgustussüsteem avab võimaluste maailma, võimaldades loomulikuma välimusega renderdusi.

Peegeldused töötavad nüüd automaatselt, kui ray tracing efekt on lubatud. Ray tracing abil näitavad kumerad pinnad nüüd täpseid peegeldusi, eemaldades vajaduse peegeldustasandite järele. Hetkel ei toeta ray tracing efekt klaasi ja veematerjalide peegeldusi.

Punkt- või omnivalgustitega loodud pehmed varjud näevad nüüd täiesti loomulikud välja. Lülitage lihtsalt ray tracing efekt sisse ja reguleerige valguse intensiivsust, et jälgida oma varjude pehmuse automaatset muutumist.

Ala- ja joonvalgustid võivad muuta interjööri stseeni koheselt veenvaks renderduseks. Tänu uuele ray tracing efektile astuvad nad nüüd sammu edasi ja heidavad ka elutruid varje.

Emissiivsed pinnad kiirgavad nüüd valgust ja heidavad varje täpselt nii, nagu nad tegelikult teeksid, kui ray tracing on lubatud.

Lumion 2023 uute heleduse väärtustega mõõtke oma tulede heledust täpselt nagu päriselus. Määrake oma prožektorite ja üldvalgustite heleduse tase luumenite abil ning oma piirkonna valgustite ja kiirgavate materjalide heleduse tase nittide abil.

 

Muutke pinnad tõeliseks

Sageli aitavad teie disaini kõige tõhusamalt edastada väikseimad detailid. Peegeldused fassaadil. Valgus läbi kardina. Märg munakivitänav. Kui materjalid tunduvad tõelised, ärkab teie disain ellu. Tänu võimalusele neid detaile vaid mõne klõpsuga täpsustada saate luua visualiseerimiskogemuse, mis kõnetab kõiki meeli.

Lumion 2023 on olemasolevate PBR-materjalide kvaliteet kõrgem kui kunagi varem. Materjali töövoog on teisendatud täielikult füüsiliselt põhinevaks renderdamiseks, kasutades ära 8 kaarti, et tuua teie kujundusvalikud reaalsusele lähemale.

Kui uus ray tracing efekt on sisse lülitatud, annab valguse ja iga pinna interaktsioon ülirealistlikud tekstuurid. Samuti saate importida oma tekstuure või kombineerida erinevaid kaarte, et luua täpselt soovitud välimuse.

Täiustatud materjaliredaktor

Materjaliredaktorit on oluliselt täiustatud, et anda teile suurem kontroll materjali sätete üle. Lumion 2023 materjaliredaktoril on järgmised valikud:
Uued seaded ja kaardipesad: metallilisus, emissioonitugevus, peegelduvus, läbipaistmatus.

 

 

Rohkem materjali omadusi

Lumion 2023 rastertöövoog võimaldab teil juhtida hajumist. See annab objektidele poolläbipaistva efekti, võimaldades valgusel objektist läbi tungida ja olla peenelt hajutatud. Samuti saate hajutatud valguse varjundit mõjutada, määrates materjali kaardile värvi.

Lisaks saate kasutada Lumion Pro-s läbipaistvat lakki, et lisada pindadele värvitu vaigutaoline kiht, et saada realistlikum välimus.

Lumion 2023 tuvastab automaatselt ka teie CAD-tarkvaras määratud materjalid ja rakendab need teie stseeni pindadele. Lumion 2023 tunnustatud 10 uue materjaliga säästate veelgi rohkem aega ja saate nautida sujuvamat visualiseerimisprotsessi.

3D-mudeli importimisel tunneb Lumion nüüd ära ja rakendab nendele pindadele kogust vastava materjali: vesi, klaas, betoon, metall, puit, telliskivi, keraamika, kangas, plast, müüritis, kivi ja rohi.

Laiendatud materjalide kogu

Lumion 2023 sisaldab 98 uut materjali, mida saate kasutada oma hoone pindadel või maastikukujundusele realistlikkuse lisamiseks, sealhulgas puit, kivi, metall, krohv, betoon, telliskivi, asfalt, muru ja pinnas.

Materjalide teegi uue otsingufunktsiooniga säästate aega, et leida täpselt seda, mida otsite.

Lisaks neile täiendustele on Lumion 2023 nüüd täiustatud klaasmaterjal, mis võimaldab teil viimistleda projekti akende ja muude klaaspindade iga viimast detaili. Nüüd saate lisada kohandatud tekstuuri, nagu reljeef või härmatis, ja reguleerida moonutusi oma maitse järgi. Uus klaasmaterjal ei ühildu täielikult ray tracing v0.9 efektiga.

 

Rohkem objekte, loodust ja tegelasi

 

 

 

Parem stseeni loomise kogemus

3D-mudelile konteksti lisamine on renderdusprotsessi üks loomingulisemaid osi. Kui töötate ehitusrežiimis, ei taha te, et miski teid aeglustaks. Uuendatud liidesega Lumion 2023 ehitusrežiim seab esikohale lihtsuse, kasutusmugavuse ja kõrvaldab kõik takistused, mis võivad teie visiooni elluäratamist takistada.

Lumioni stseeniredaktoril on nüüd teravama ja sujuvama liidese jaoks ka AMD FidelityFX™ Super Resolution 2 (FSR 2) ülesskaleerimise tehnoloogia.

Täiustatud ehitusrežiim

Täiesti uus transform gizmo-funktsioon muudab teie mudelite teisaldamise imelihtsaks. Paigutage oma asjad täpselt nii, nagu soovite, kasutades gizmo nooli ja pöörake mudeleid hõlpsalt kindlatel tasapindadel.

Uue ja täiustatud funktsiooni AutoSnap abil saate hõlpsamini joondada oma objekte oma stseeni seinte, põrandate ja mööbliga.

 

Rohkem võimalusi

Uue histogrammiga näete RGB-kanalite värvijaotust, et saaksite neid täpsemalt reguleerida. Täiustatud teravussügavuse efekt võimaldab teil juhtida tähelepanu stseeni konkreetsele osale, asetades objekte hõlpsalt fookusesse või fookusest välja.

Lumion vähendab oluliselt ka aega ja vaeva, mis kulub teie disaini mõjuvate ja kvaliteetsete visualiseeringute loomiseks. Saate juhtida oma visualiseeringute koostist, renderdades neid otse eelistatud kuvasuhtega, ja luua hõlpsalt animatsioone uute kaamera eelseadistustega. Keerulisemate animatsioonide loomiseks saate valida ka kaameratee importimise välisest programmist.

 

 

Tulevikku vaadates

Aastal 2023 ja pärast seda võimaldab Lumioni uus renderdusplatvorm funktsioonide ja sisu sagedasemaid uuendusi, mida Lumion Subscription mudeli kaudu sujuvalt edastatakse. Nad pole nüüd mitte ainult renderdusplatvormi moderniseerinud, vaid värskendanud ka tarkvara tarnimismeetodit, et uueneda kiiremini ja sujuvamalt.

Viimase kuue kuu jooksul on nende arendusmeeskonna suurus peaaegu kahekordistunud, mis võimaldab neil Lumioni palju kiiremini täiustada. Lõpetatakse ray tracing tegevuskava, mida saab peagi kasutada. Lähiajal keskendutakse ray tracing võimaluste ja jõudluse olulisele parandamisele. Varsti on tulemas rohkem!