Kuidas lihtsustada dokumendihaldust Bluebeam Revu abil

Bluebeam blogi admin
31 Aug 2021

PDF -jooniste digitaalne loomine ning nende ülevaatamiseks ja märgistamiseks jagamine pilve kaudu, säästab arhitektuuri-, inseneri- ja ehitustööstuse (AEC) spetsialistide jaoks palju aega. Kuid igapäevaselt loodud tohutu hulga failide ja kaustade pidev korrastamine ning jälgimine on väljakutse.

Kui projektijuhid vajavad kiiret ja organiseeritud jooniste saatmist, võib see nõuda sadade jooniste valimist kümnetesse kaustadesse ja nende failide sorteerimist või märgistamist täiesti uude kausta -ning juba järgmine nädal võivad need asenduda uute failidega/kaustadega. Ja kui keegi eksib joonise või kausta uuendamisel, võib selle avastamine ja parandamine aega võtta.

Deepak MainiCadgroup Australia riiklik tehniline juht, on Bluebeam Revu ekspert ja Sets (komplektide) kasutamise soovitaja.

Maini kirjeldas Sets´i „mitme PDF -faili kogumikuna, mis on korraldatud, kategoriseeritud ja kuvatud ühes vaates. Niisiis, kõik PDF -failid võivad asuda eraldi kaustades, kuid funktsioon Sets võimaldab dokumenti kuvada ühe dokumendina kindlas sortimisjärjestuses. See on kõige tõhusam viis töötada joonistega, mida ei saa ühendada digitaalallkirja või muude PDF turvakaalutluste tõttu. ”

Mõelge, kui palju infot erinevatest allikatest projekti tuleb; tõenäoliselt mõtlete kohe struktuurimeeskonnale, teenindusmeeskonnale ja arhitektuurimeeskonnale, kuid lisaks on veel kvaliteedi ja ohutuse, kontroll, BIM -koostöö, dokumentide haldamise ja paljud teised meeskonnad, kellel on vaja joonistele juurde pääsu või neid esitada.

On hädavajalik, et igal meeskonnal oleks selge, millised joonised ja failid on kõige ajakohasemad, ilma et iga meeskond peaks pidevalt jälgima iga dokumendi muudatusi ja parandusi.

Sets (komplektid) korraldavad faile ilma uuesti saatmata

Revu Sets pakub lihtsat lahendust, mis välistab vajaduse pidevalt luua uusi kaustu failide organiseerimiseks või lõputut klõpsamist, et kontrollida millised failid on ajakohased.

Sets võimaldab kasutajatel kiiresti lisada ja korraldada PDF -faile vastavalt mõlemale eelseadistatud kategooriale, nagu arhitektuuriline, mehaaniline, torustik (MEP) jt, ning luua kohandatud kategooriaid.

Lisada saab üksikuid faile või terveid kaustu, samuti faile, mida ei saa digitaalallkirja või PDF -i turvalisuse tõttu ühendada, kuna te ei lisa PDF -faile uude faili. Iga joonis jääb algsesse kausta, kuid funktsioon Sets võimaldab kasutajatel faile vaadata või muudatusi teha (olenevalt lubadest) ilma täiendavat teavet loomata.

Lihtsamalt öeldes saate ühest veerust või aknast vaadata või muuta paljude kaustade faile ning te ei pea jooniseid lõputult otsima, lohistama ja uutesse kaustadesse lisama.

Sets abil saate lisada üksikuid faile, terveid kaustu või valitud alampealkirjadega kaustu.

Sets kasutamine on lihtne

Revu komplektide kasutamiseks valige Sets funktsiooni alt New Sets. Lisage üksikuid faile ja seejärel valige menüüst Options, kuidas soovite failid organiseerida – faili nime või eelvaate järgi, seda valikut saate igal ajal muuta.

Seejärel valige kategooriad, mille alla failid kuuluvad; Bluebeam Revu valikust leiate kategooriad üldine, tsiviil, maastik, struktuurne ja muud, mis on universaalsed ehitus- ja projekteerimistööstustele. Vajadusel saate luua oma kategooria.

Kui olete oma Sets loonud ja kategooriad määranud, on aeg Tags (siltide) jaoks. Siin pakub Sets failide korraldamisel tohutut eelist.

Saate Sets failidele lisada nii palju silte kui soovite. Niisiis, võite märgistada joonise või faili, et jagada seda konkreetse valdkonnaga või jälgida jooniseid meeskonnas, kes saabuvad erinevatel aegadel või korraldada joonised ohutusinspektorile ülevaatamiseks. Jällegi võib joonistel olla palju Tags, kuna need ei jäta märki algfaili; neid lihtsalt vaadatakse ja redigeeritakse Sets kaudu.

Valige oma sildid, et kohandada oma komplekte unikaalsetel eesmärkidel või vaatajate jaoks, ja lisage oma komplekti failidele nii palju silte kui vaja.

 

Sets eelised

Kui olete komplekti loonud, on teil pisipiltidega hõlpsasti navigeeritav ja sorteeritav rühm ning olete valmis oma komplekti tööle panema.

Sets peamised funktsioonid:

  • PDF -failide lisamine Revu Studio Sessions-sse ja seadmistamine vaatamiseks või redigeerimiseks
  • Jooniste ja PDF -jooniste märgistamine või muutmine
  • Uute jooniste või PDF -jooniste lisamine
  • Asendavad joonised, mis tehakse automaatselt originaalkaustadesse SUPERSEDED, seega pole probleeme jooniste koondamisega või vigadega, mille joonised on kõige uuemad
  • Võimaldab võrrelda ja katta samade jooniste PDF -versioone ning jälgida muudatusi
  • Märgistuste loendi eksportimine PDF-, CSV- või XLS -vormingus või PDF -jooniste printimine
  • Joonistuslogi loomine PDF-, CSV- või Exceli failina, säästes aega tüütust käsitsi loomise protsessist
  • Joonis on peale muudatuste tegemisel automaatselt SUPEREDED

Setsil on nii palju kasulikke funktsioone ja Maini on üllatunud, et selle kasutamine pole populaarne.

Nagu Maini seda kirjeldas: “Ma lihtsalt arvan, et see on üks neist funktsioonidest, mis on tegelikult ka tõesti võimas. Viie kuni seitsme minuti jooksul suutsin kokku panna kogu joonistuskomplekti. Reaalses maailmas, kui inimesed üritavad kõigile neile joonistele juurde pääseda, peavad nad läbima erinevad kaustad. Nad peavad kõiki neid faile vaatama. Lisaks on täielik õudusunenägu, et neil oleks alati juurdepääs dokumentide uusimale versioonile, eriti kui nad peavad need välja printima. See funktsioon on küll võimas aga liiga vähe inimesi teavad seda. ”


See postitus on tõlgitud Bluebeam blogist

Originaal postitust: How Sets in Revu Simplifies Document Management autor Rob Dunn