Generatiivne disain Revitis

AEC Collection blogi Revit blogi Terje Korberg
17 Juu 2020

Mis on generatiivne disain?

Generatiivne disain on lahenduse uurimise protsess ja Revit-is on see eraldi funktsioon. Arhitektid ja insenerid sisestavad tarkvarasse eesmärgid vajalike parameetrite näol: ruumilised nõuded(nt pindala), materjalid, tootmismeetodid ja kulupiirangud. Tarkvara analüüsib kõiki võimalike lahendusi vastavalt sisendile ja annab võimaluse valida parima kõikidest disainialternatiividest. Arvuti testib ja õpib iga iteratsiooni põhjal selgeks, mis töötab ja mis mitte. Ja kui analüüs taustal töötab, saate oma tähelepanu suunata mudeli teistele aladele. Seejärel filtreerite generatiivse disaini uuringu tulemused, et leida teie eesmärkidele vastavad tulemused.

 

Generatiivne disain Revitis

Autodesk avaldas generatiivset disaini käsitleva teema Have You Tried lehel. Teemas uuritakse, kuidas kasutada Revitis generatiivseid disainitehnikaid, et aidata restorani kujundust ümber kujundada ja et see vastaks MASSi disainigrupi avaldatud „Spatial Strategies for Restaurants in Response to COVID-19” juhistele.

Juhtumianalüüsi kasutades näeb mitut lauada on võimalik paigutada väiksesse ruumi. Paigutus valitakse kujunduse kriteeriumide alusel. Optimaalse paigutuse saavutamiseks kohandatakse valitud lauad vastavalt ruumi eripärale.

Generatiivne Disain
Siserestoranide paigutus ohutu distantseerimis põhimõtetel, mis on vastavuses MASS Designi juhistel„Spatial Strategies for Restaurants in Response to COVID-19”.

Edaspidiseks analüüsiks Revit tööristadega abiks tuleb Path of Travel funktsioon, mis võimaldab teil mõista kuidas toimub liikumine ruumis ja millistest laudadest käib mööda kõige tihedam liikumine
Further analysis with the Path of Travel tool


Loe generatiivset disaini käsitleva teemat Have You Tried lehelt ->

 

Loe autodeski blogipostitust “Generative Design in Revit now available” ->