BIM360 TEAM viib projekteerijatevahelise koostöö järgmisele tasemele!

BIM 360 TEAM uudised Cloud uudised Failide jagamis uudised
07 2017

BIM360 portfoolio on lai, kuid viimati sinna lisatud tarkvara BIM360 TEAM on absoluutselt suurepärane platvorm, kus jagada faile ning teha koostööd meeskonnaliikmete vahel nii projekteerimise kui ehituse faasis.

BIM360 TEAM on Cloud platvorm, mis töötab veebibrauseris ja mobiiliaplikatsioonis (nii iOS kui Android), mille funktsionaalsuse kohta saab pikemalt lugeda SIIT>>.

BIM-360-Team-Markup-Release-copy-22
Mudelipõhine koostöö, mis töötab BIM360 TEAM platvormil

Kes on tutvunud juba ka BIM360 Docs lahendusega, siis oluline on mõista, et Team on eelkõige mõeldud projekteerijatevaheliseks koostööks, mistõttu omab häid funktsioone mudelipõhiseks koostööks, Docs aga mõeldud ehitajatele. Lisaks on TEAM-s sees failide vaatur ning võimaldab avada otse veebibrauseris üle 50 erineva failiformaadi (Docs seda ei võimalda). Need on vaid mõned erinevused kahe lahenduse vahel.

Viimatiste uuendustena täiendati BIM360 TEAM-s märkuste (markup) lisamine avalikult (public) jagatud failidesse, suurte failide üleslaadimise protsessi parandamine ning mitmed muud väiksemad tõrked, mis varasemalt esinesid.

Public-markup-coahmark.2-copy-3
Kui jagada faili avaliku lingi kaudu, ilmub märkus uue märkuste lisamise tööriisa kohta.

Märkused avalikult jagatud failides

Selle täiustusega, isik, kellele saadetakse link failini (mitte ei jagata kogu projekti) saab nüüd lisada faili (sõltumata failiformaadist) märkuseid ning ka salvestada need märkused kuvatõmmisena. See muudab pilvepõhise koostöö tõhusamaks ning võimaldab lihtsamini eri osapoolte (ka tellija) arvamust/muudatust edastada.

BIM360Team markup
Kasutaja, kellele faili jagati saab nüüd lisada märkuse, enne kui faili projekteerijale, arhitektile tagasi saadab.

Faili üleslaadimise täiustused

Tehtud täiustustega on nüüd lihtsam projekteerijatel, inseneridel, spetsialistidel faile üles laadida ja jagada üksteisega, mis muudab meeskonnavahelist kommunikatsiooni. Tehtud parandused:

  • Failide üleslaadimisel kuvatakse nüüd üleslaetud bittide arv (bytes uploaded), mitte faile üles laetud, nagu varem.
  • Failide üleslaadimisel näidatakse nüüd nelja staadiumi: Ootes (waiting), ettevalmistamine (preparing), üleslaadimine (uploading), salvestamine (saving).

Muud täiustused õiguste osas

BIM360 TEAM sees on võimalik anda igale meeskonnaliikmele õigused (permissions). Ettevõtteväline isik lisati projekti kui Project Contributor , nüüd on võimalik tema õiguseid muuta kas projekti vaatlejaks (Viewer) või redigeerijaks (Editor). Administraatoritel on nüüd võimalik muuta projekti liikmete õiguseid nii projekti administraatoriteks, redigeerijateks või vaatlejateks ning kontrollida nende tegevusõiguseid vastavalt sellele. Antud funktsionaalsus on kõige kasulikum just olukorras, kus osapooled on erinevatest ettevõtetest. See muudab lihtsamaks:

  • Kommunikatsiooni erinevate osapoolte vahel erinevatest ettevõtetest;
  • Võimaldab keerukaid ja suuri Reviti mudeleid jagada erinevate kontorite vahel;
  • Tsentraalne projektipank, kus meeskonnaliikmed saavad jagada, vaadata Reviti mudeleid, sõltumata asukohast.

Lisaks  on parandatud suurte projektide, mis sisaldavad palju suuri faile, toimimine, muutes üleslaadimise tunduvalt kiiremaks.

Kõigele lisaks, on tegemist soodsa lahendusega ning maht kasutaja kohta on 500GB, mis teeb silmad ette nii mõnelegi platvormile!

Kui soovid veel  lisainfot või pakkumist BIM360 TEAM kohta, siis võta ühendust eva.lomp@arucad.ee.