13. oktoobril toimus seminar "Tootearenduse ja tootmise tulevik"

21 Okt 2016

Autodeski sügisene tarkvaraseminar oli suunitletud tööstus- ja tootmisvaldkonnas tegutsevatele ettevõtetele, et tutvustada Autodeski lahendusi ja rääkida uutest suundadest. Koostöös Autodeski ja Eesti Masinatööstuse Liiduga korraldatud seminar oli äärmiselt informatiivne ja sisukas, kus ettevõtted nägid reaalset kasu oma tööle.

Seminari avas Ivari Soome inspireeriva avakõnega. Selle järgnes ülevaade masinatööstuse trendidest ja probleemidest Triin Ploompuu, EML juhatajalt. Samuti olid kohal spetsialistid Autodeskist, kes tutvustasid tarkvaratootja visiooni tööstusele ja tootearendusele. Ettekandeid tegi Nils Magnusson, kes rääkis Future of Making Things välja vaatest. Põneva esitlusega järgnes Lars Nystöm Toote Innovatsiooni Platvormist, kes rääkis lähemalt ka Autodeski lihtsustatud pakettlahendust tööstusele.
Ettevõtest Revismo Engineering tuli rääkima oma tegemistest Kristo Klementi, kes tõi välja väga huvitavaid projekte, kus nende insenerid on kasutanud Inventor tarkvara. Lisaks, meie enda tootmisala konsultant tegi praktilise ettekande, kuidas muuta tootmist efektiivsemaks kasutades disaini automeerimist. Toodi näiteid, kuidas kasutada Inventor tarkvara iLogic funktsiooni, et luua konfigureeritavaid mudeleid. Lisaks projekteerimistarkvaradele tuli juttu ka andmehaldus lahendusest Vault, mis muudab dokumentatsiooni korrashoidmise, failide versioneerimise süsteemseks ja lihtsasti ligipääsetavaks.
Rikard Levenstam pidas väga sisuka loengu CNC masinatest ja näitas Fusion360 CAMi võimekust. Antud ettekandes selgitas Rikard väga põhjalikult CAM tehnoloogiat, mis Autodeskil väga efektiivselt töötab.  Viimaseks ettekandeks oli meie tehnoogiapartner Shaperize OÜ, kes jagas oma kogemusi Fusion360 tarkvaraga. Ettekandes toodi välja aspektid, mida peab arvestama mudeli loomisel, kui seda on soov 3D printida.
Seminari lõpuks valmis 3D prinditud prototüüp.

Täname kõiki osalejaid!

Allpoolses väike pildigalerii