Üle 350 000 projekti kasutab ehituseelse töövoo jaoks Autodesk Construction Cloud´i

AEC Collection blogi BIM blogi Civil 3D blogi Revit blogi admin
12 Okt 2021

Autodesk tegi tooteparandusi mahtude ja disaini töövoogudes, et suurendada koostööd ja maandada riske eelkonstruktsiooni tööde ajal.

Precon Momentum

23. september 2021 teatas Autodesk , et enam kui 350 000 projekti üle maailma kasutavad Autodesk Construction Cloud, et parandada ehituseelseid töövooge, sealhulgas dokumentide, pakkumiste haldamist, mudelite koordineerimist ja disainikoostööd. Ettevõte teatas ka mitmetest tootevärskendustest, kahekordistades oma pühendumust ehitusprotsessi ühtlustamiseks ja selleks, et meeskonnad saaksid ehitada paremini.

Omanikud, peatöövõtjad ja eritöövõtjad kõikides tööstusharudes üle kogu maailma kasutavad ehituseelse töövoo jaoks Autodesk Construction Cloud´i. DeAngelis Diamond, Windover Construction, Inc. ja Granger Construction on kolm sellist ettevõtet, kes kasutavad Autodesk Construction Cloud´i töövooge pakkumisteks ja riskide maandamiseks, mudelite ettevalmistamiseks, hindamisteks, disainikoostööks, mudelite koordineerimiseks ja muuks:

 • DeAngelis Diamond-riiklik ehitusjuhtimisettevõte, mis on spetsialiseerunud kaubandushoonete, mitmepereelamute ja tervishoiuvaldkonna hoonete ehitamisele ning millel on kontorid üle Florida, Tennessee, Alabama ja Michigani.
 • Granger Construction-Michiganis asuv ehitushaldusettevõte, mis on spetsialiseerunud haridus-, kaubandus-, tööstus-, tervishoiu- ja avaliku sektori hoonete haldamisele.
 • Windover Construction, Inc-täisteenust pakkuv ettevõte, mis pakub igakülgset ehituseelse planeerimise, hindamise, projekteerimise, ehitamise, virtuaalse projekteerimise ja ehituse haldamise teenust haridus-, tervishoiu-, äri-, eakate elu- ja majutusasutustele.

“Kui projekteerimise käigus tehtud vead avastatakse alles platsil, muutuvad need kordades kallimaks,” ütles Zac Hays, Autodesk Construction Solutions’i eelkonstruktsioonitoote juht. „Autodesk Construction Cloud annab meeskonnale oma klassi parimad lahendused, mis aitavad maandada riske ja vähendada ümbertöötamist, olgu selleks siis RFI´de koguarvu vähendamine, projekteerimis- ja planeerimisetappide vahelise koostöö suurendamine või masinõppe ja ennustava teabe kasutamine pakkumisprotsessi ajal BuildingConnected´is. ”

„Iga töövõtja teab, et riskide maandamine ehituseelse etapi ajal on üks edukuse kõige kriitilisemaid tegureid ja suur osa sellest on pakkumiste ühtlustamine,” ütles DeAngelis Diamondi direktor ja tehnoloogiajuht Brett Diamond. „BuildingConnected mitte ainult ei anna meile juurdepääsu tugevale eritöövõtjate võrgustikule, vaid teeb ka meie hindamismeeskonnaga sujuvat koostööd ning annab väärtusliku ülevaate meie ajaloolistest pakkumisandmetest. Koos TradeTappi masinõppe ja tehisintellekti tehnoloogiaga, et hinnata ja maandada riske, võimaldab BuildingConnected vähendada meie ümbertegemist, hoida kinni tähtaegadest, eelarvest ning olla organisatsioonina kiirem ja tõhusam. ”

Autodesk Construction Cloud on pilvepõhine ehituse haldamise lahendus, mis pakub otsest platvormi hoone elutsükli kõigi etappide haldamiseks alates projekteerimisest ja plaanist kuni ehitamise ja kasutamiseni. Ehitusprojektide projekteerimise ja planeerimise etappide jaoks toetab Autodesk Construction Cloud järgmist:

 • Pakkumiste haldamine ja kvalifitseerimine – pakkumismeeskonnad saavad juurdepääsu suurimale reaalajas ehitusvõrgule, kasutades hõlpsasti kasutatavat platvormi, mis lihtsustab pakkumis- ja riskijuhtimisprotsessi, kasutades samal ajal masinõpet, et aidata tuvastada, kvantifitseerida ja anda teavet riskide maandamise kohta.
 • Disainikoostöö – multidistsiplinaarsed meeskonnad saavad projekti samas kohas ja samal ajal värskendada. Kontrollitud pakettide jagamise, meeskonna WIP -ide, probleemide tuvastamise ja kujunduse muutmise märguannete abil on meeskonnad alati kursis uusima teabega.
 • Mudelite koordineerimine – arhitektid, insenerid, BIM eksperdid ja ametnikud saavad hõlpsalt kaasa aidata mudelite koordineerimisele. Kasutades automaatset vastuolude tuvastamist, vastuolude rühmitamist ja probleemide lahendust, mis ühilduvad Navisworks´i  ja Revit´i  koondmudeliga pilves.
 • Mudelitingimused – meeskonnad saavad mudelile hõlpsalt kohandatud andmeid lisada ja projektiandmeid klassifitseerida ning hallata, muutes idee ehitusvalmis mudeliks. Projekti saab hõlpsasti jagada järgnevate tegevuste jaoks.
 • Mahuarvutused – eelarvestajad saavad ühisest andmekeskkonnast teha 2D ja 3D mahuarvutusi, et suurendada koostööd, kiirust ja täpsust hindamisprotsessi ajal.
 • Dokumendihaldus – Autodesk Construction Cloud pakub ühist andmekeskkonda, mis aitab meeskondadel hallata ja jagada faile ühendatud dokumendihaldusplatvormil, tagades kõigile meeskonnaliikmetele vajaliku teabe.

Uus Takeoff API võimaldab kasutajatel Autodesk Takeoff mahtusid väliselt kasutada

Autodesk Takeoff on välja andnud beetaversiooni API, mis võimaldab eelarvestajatel kasutada Autodesk Takeoff andmeid ja projektiteavet ning integreerida need olemasolevatesse lahendustesse. Selle uue API abil saavad meeskonnad pikendada andmete eluiga, et teha teadlike otsuseid ja kasutada järgmistes töövoogudes, eemaldades samal ajal vastuolusid ja pakkudes täiendavat paindlikkust.

„Lisaks sellele, et suudame visualiseerida oma mahte nii 2D-s kui ka 3D-s, annab Autodesk Construction Cloud andmekeskkond meie meeskonnale eelarvestuses osas suure eelise,” ütles Windover Constructioni VDC ja tehnoloogia asepresident Amr Raafat. “Teades, et meie meeskond töötab kõige ajakohasema teabe põhjal, ühest tõeallikast, võimaldab meil oma koostööd tõhustada ning luua täpsemaid ja täielikumaid pakkumisi.”

Autodeski BIM Collaborate lisab funktsionaalsust disaini ja konstrueerimis probleemide paremaks tuvastamiseks

Autodesk BIM Collaborate lahendus võimaldab projektimeeskondadel hõlpsalt hallata koordineerimist ja disaini läbivaatamise töövooge pilves. BIM Collaborate uuendused aitavad meeskondadel kiiresti tuvastada ja lahendada projekteerimis ja konstrueerimis probleeme kogu hoone elukaare jooksul.

 • Uus vastuolude tuvastamise filter, mis võimaldab projektimeeskonna üksikisikutel oma tööd dünaamiliste vastuolude tuvastamise filteri abil kontrollida – lihtsustades suurematele vastuoludele keskendumist, muutudes samal ajal üksikasjalikumaks.
 • Puuduste haldamine disainis arhitektidele, inseneridele ja BIM ekspertidele võimaldab puudused tuvastada ka 3D mudelis projekteerimisetapis – puuduste üksikasjad, ülesanded, kommentaarid ja tähtajad, mis tuleb lahendada Revit´is või edastada koordineerimisfaasi. 2D puudused on nähtavad digitaalsetes märgistuses ka 2D-lehtedel koos kujundite, teksti, mõõtmete, fotoviidete ja puuduste viitega disaini läbivaatamise ajal.

“Pea-ja alltöövõtjate vahelised infomahud on ajalooliselt olnud tohutu väljakutse neile, kes töötavad ehitustöödel,” ütles Granger Constructioni VDC juht Darrah Leach. „Silla ehitamine nende kahe vahel koos koostööfunktsioonidega võimaldab meil töötada ka partneritega väljaspool meie organisatsiooni. See aitab ühendada meid viisil, mis varem lihtsalt ei olnud võimalik ja see kiirendab projekti valmimist. Autodeski BIM Collaborate toimib sillana projektipartnerite vahel ja võimaldab meil töötada laiema meeskonnana. ”

Assemble toetab nüüd jagamist otse Autodeski Docs´ist

Assemble’i kasutajad saavad avaldada Reviti mudeleid otse Autodesk Docs´ist ja BIM 360 Docs to Assemble’ist ilma Revit´i või mis tahes teise lisata. See vähendab märkimisväärselt dubleerimist ning aitab tagada, et kõik töötaksid uusimate projektidokumentide alusel.

“Kuna tehnoloogia suurendab ehituses võimalusi igapäev, on eelkonstruktsioonist saanud tõeliselt salarelv, mis võimaldab meeskondadel oma marginaale parandada, tarneaegu kiirendada, riske vähendada ja projekte täpsemalt ellu viia,” ütles vanem asepresident Jim Lynch. peadirektor, Autodesk Construction Solutions. „Autodesk Construction Cloud pakub komplekti, mis on seotud ühise andmekeskkonnaga – muutes koostöö sujuvaks ja eemaldades andmemüra, mis toob kaasa kulukaid vigu ja ümbertegemist. Meil on hea meel, et saame ehituse tulevikku toetada ja koos maailma paremaks ehitada. ”


Ühendage oma töövood, meeskonnad ja andmed

Autodesk Construction Cloud lahendus ühendab töövooge, meeskondi ja andmeid, et aidata teil paremini ehitada.

Annab BIM ekspertidele võimaluse parandada mudelite konstrueeritavust, suurendada riskide läbipaistvust ja hõlbustada tõhusamat disainikoostööd.

 • Projekteerimise koostöö
 • Automatiseeritud vastuolude kontroll
 • Kokkutõstetud mudeli koordineerimine
 • Puuduste kontroll

Loe lisaks

Võimaldab eelarvestajatel täpsemaid 2D mahuarvutusi ning 3D mudelipõhiseid automatiseeritud mahuarvutusi.

 • 2D mahud
 • 3D mahud
 • Mahuanalüüs

Loe lisaks

Projekti halduse ja objekti ehituse tarkvaraline lahendus koostööks ja ehitise õigeaegseks valmimiseks, aitab püsida eelarves.

 • Projektijuhtimine
 • Kvaliteedikontroll
 • Turvalisuse kontroll
 • Kuluanalüüs
 • Projekti lõpetamine
 • PlanGrid Build Mobile App

Loe lisaks

Korrastage, levitage ja jagage faile ühel ühendatud dokumendihalduse platvormil, tagades kõigile meeskonnaliikmetele juurdepääsu vajalikule teabele.

Loe lisaks

 

 • Dokumendi kontroll
 

 • Dokumendi versioneerimine
 

 • Dokumendi vastu võtmine

Artikkel on tõlgitud Autodeski lehelt
Originaalartikli autor on Paul Chalker

Originaalartikkel:
https://constructionblog.autodesk.com/autodesk-construction-cloud-for-preconstruction-workflows/


Rohkem infot Autodeski võimaluste kohta küsi arucad@arucad.ee