AEC tarkvarade arendamine Autodeski AI abil

AEC Collection blogi AutoCAD blogi Forma blogi Revit blogi Aruc
21 Det 2023

Kas olete kunagi mõelnud, kuidas AI töötab Autodeski AEC (arhitektuur, projekteerimine ja ehitus) tarkvarades? Selles postituses vaatleme, kuidas Autodesk oma tarkvaras tehisintellekti edendab ja kuidas see toetab paremaid töövooge, teadlikumaid otsuseid ja paremaid projektitulemusi AEC meeskondade jaoks.

Autodesk on investeerinud tehisintellekti viimased kümme aastat. Nende edusammud tehisintellekti valdkonnas aitavad kõigis AEC valdkondades lahendada keerulisi väljakutseid ja kasutada oma projektides uusi võimalusi – mitte ainult tootlikkuse suurendamiseks, vaid see aitab ka olla ambitsioonikam ja loovam.

Hiljutised populaarsed tööriistad nagu Midjourney, võimaldavad AEC professionaalidel esile kutsuda, genereerida ja täiustada tohutul hulgal ideid. Autodeski tootemeeskonnad keskenduvad üksteist täiendavale lähenemisele: kuidas AI abil ideed reaalsuseks muuta? Nad investeerivad tehisintellekti, et täiustada projekteerimise, dokumenteerimise ja ehitamise töövooge, mis aitavad AEC spetsialistidel muuta oma ideed hooneteks, taristuteks ja kogukondadeks, mida me kõik kasutame.

Autodeski AI edendamise tähelepanu keskmes on kolm põhivaldkonda:

  • Analüüs
  • Tootlikkuse suurendamise
  • Automatiseerimine

Autodeski lahendused kasutavad AI-tehnoloogiate kombinatsiooni, enamasti reeglitel ja õppimisel põhinevaid süsteeme. Olenemata tehisintellekti tehnoloogia tüübist, peaks need alati kasutajat toetama ning aitama kasutajate töövooge parandada ja optimeerida parimate tulemuste saavutamiseks. AI on lihtsalt tööriist, mis on eriülesannete täitmisel väga hea. Kui vaadata AEC professionaalide kasutatavat tööriistakasti, siis Autodesk AI on nende tööriistade edasiarendus, mis ulatab abikäe nagu digiassistent, et teha tavaliselt aeganõudvaid ülesandeid lihtsaks ja aidata teil kiiremini jõuda soovitud tulemusteni.

Oluline on meeles pidada, et AI-d juhib alati kasutaja. Teie otsustate, kuidas soovite kombineerida käsitsi ja automaatseid reguleerimisi, olgu selleks siis disain ja teostatavus, vastavus või koostatavus. Olete juhiistmel ja lõplikud otsused on alati teie teha.

Vaatame nüüd mõningaid näiteid selle kohta, kuidas AI on integreeritud AEC-tarkvarasse ja kuidas see aitab kasutajatel oma tööviisi parandada.

Analüüsige: vahetu ülevaade kohe

Millised on disaini muutmise tagajärjed? Kus on arenguruumi? Nendele küsimustele saab vastuse veelgi kiiremini ennustavate tehisintellektidega, mis analüüsivad projekti andmeid, et pakkuda AEC professionaalidele kiiret ja teostatavat teavet. Nende eesmärk on aidata teil paremini mõista ja kavandada tulemusi, mida soovite saavutada – juba kõige varasemates etappides.

Masinõpe kiirendab analüüsiprotsessi, sest erinevalt tavapärasest arvutusanalüüsist saab see varasemate simulatsioonide põhjal teha täpseid ennustusi, mis varem olid võimatud. See tähendab, et saate sekunditega tagasisidet, mis võimaldab teil oma kujundusi kiiremini ja sujuvamalt hinnata ja itereerida. Forma kiiranalüüsid ennustavad tulemusi müra- ja tuuletingimuste ning tööenergia kohta varajases staadiumis, aidates AEC meeskondadel kujundada tervislikke ja jätkusuutlikke kogukondi, mida nad oma klientide jaoks loovad. Mõelge sellele järgmiselt: kiiranalüüs pakub peaaegu kohest oletust, mis on tänu masinõppele võrreldav täieliku analüüsiga. Kasutage seda nagu eelanalüüsi kiireks katsetamiseks ja täiendage seda täieliku analüüsiga üksikasjalikumaks kontrollimiseks.

Forma Rapid Operational energiaanalüüs annab kohese ülevaate hoone energiakasutusest, aidates kasutajatel projekteerida energiatõhusust silmas pidades.

Forma Rapid Operational energiaanalüüs annab kohese ülevaate hoone energiakasutusest, aidates kasutajatel projekteerida energiatõhusust silmas pidades.

Drenaaži projekteerimisel on sademevee analüüs hädavajalik vastupidava keskkonna kujundamisel, mis võib taluda äärmuslikke tingimusi. Autodesk InfoDrainage’s Machine Learning Deluge Tool abil saab kiiresti koostada reageerivaid üleujutuskaarte ilma keerulisi arvutussimulatsioone uuesti käivitamata. Tööriist analüüsib ja ennustab vee kanaldamist ja hoiustamist, andes reaalajas tagasisidet, mis aitab teil analüüsi kiiremini lõpule viia. See võimaldab drenaaži projekteerimisel teha teadlikumaid otsuseid, olgu selleks siis optimaalsete alade leidmine sademevee kontrollimiseks või infrastruktuuri omanike ja arendajate abistamine ehitiste paigutamisel, et vältida probleemseid alasid .

Autodesk InfoDrainage’i sees olev interaktiivne masinõppe üleujutuse tööriist loob reageerivaid üleujutuskaarte sademevee juhtimisseadmete täpsemaks ja tõhusamaks paigutamiseks.

Täiendus: uuringud ja katsetamine 

Nagu paljud teist teavad, on uurimine, katsetamine ja iteratsioon projekteerimis- ja valmistamise protsessi keskmes – nüüd saab see AI ja andmetega hoogu juurde. Laiendusfunktsioonid täiustavad loomeprotsessi, laiendades uurimise ulatust, parandades samal ajal iteratsioonide kiirust ja täpsust, aidates kasutajatel leida uuenduslikke lahendusi kiiremini.

Need funktsioonid on andmepõhise idee ja optimeerimise jaoks projekti eri etappides muutnud. Alustades aitab Forma generatiivse disaini komplekt teil vastata küsimusele „mis siis, kui…?” vaid murdosa ajaga, mis tavaliselt ala hindamiseks kulub. Saate kiiresti luua paigutusvalikuid, kasutades kiireid massiuuringuid, et hõlpsasti hinnata teostatavust. Peamised piirkonna mõõdikud aitavad teil sihtmärke jälgida ja kaaluda võimalikke kompromisse. Seejärel saatke oma loodud ettepanek Forma kiiranalüüsidesse (vt jaotist Analüüs), et saada teavet tuule- ja müratingimustest ning tööenergiast. Parkimise kujundamisel, mis on tavaliselt tänamatu käsitsi töö, saate kasutada Forma parkimistööriist. See võimaldab teil tõhusalt genereerida parkimisvõimalusi suletud aladele vastavalt sellistele parameetritele nagu krundi mõõtmed, vahekäikude laius ja korruste arv. Väliparkimiseks saate kasutada valikulist parkimislaiendit TestFit, mis on kolmanda osapoole tööriist. Kombineerides mõlema tööriista teadmisi, saate juba varajases staadiumis ülevaate parkimisvajadustest, mis aitab teil luua täpsema parkimisstrateegia.

Explore in Forma aitab teil luua kiireid massiuuringuid, et saada teavet ala potentsiaalist.

Reviti generatiivne disain annab disaineritele võimaluse modelleerida kõige optimaalsemaid lahendusi, määratledes soovitud disainitulemused, võttes arvesse eesmärke ja piiranguid. Näiteks kuidas saate maksimeerida kohtade arvu uuel staadionil, tagades samal ajal, et igal pealtvaatajal on väljakule hea vaade? Kuidas teha avatud kontoris lauapaigutus, et tagada optimaalne hõivatus, käsitledes samal ajal väljumist ja kontoris liikumist? Kasutades nn geneetilist algoritmi, aitab Reviti generatiivne disain disaineritel muuta keerukad mitme muutujaga disainiprobleemid kiiresti elujõulisteks disainisuundadeks.

Loe kliendilugu: OMA’s Feyenoord Stadium project

Automatiseerimine: tüütute ülesannete vähendamine

Vähem tüütuid, korduvaid ülesandeid ja rohkem aega loominguliseks uurimiseks ja probleemide lahendamiseks. See aitab teil teha rohkem väärtuslikku disaini ja tööd, mis teile meeldib ja milles te silma paistate. Automatiseerimisfunktsioonid võivad avada sujuvamaid ja tõhusamaid tööviise ning kiirendada töövooge, mis tavaliselt nõuavad käsitsi sisestamist.

Automatiseerimisfunktsioonid näevad ette kasutaja järgmist sammu, et aidata neil oma ülesannet kiiremini täita. AutoCADis aitavad Markup Import ja Markup Assist itereerida kiiremini. Markup Assist kasutab masinõpet, et tuvastada trüki- või digitaalvormingus märgistusi ning aitab teil muudatusi hõlpsamini ja kiiremini kaasata. Plokiviidete asendamisel soovitab AutoCAD Smart Blocks: Replacement sarnaseid plokke teie plokkide teegist, mille hulgast saate valida. AutoCAD Macro Advisor loob makroülevaateid teie ainulaadse käsukasutuse põhjal.

Veel üks väärtuslik automatiseerimisfunktsioon on Revit’s Steel Connection Automation, mis aitab projekteerida teraskonstruktsioonisüsteeme, aidates ehitusinseneridel kiiremini kavandada ning hinnata kulusid ja konstrueeritavust suurema täpsusega. Vähendades tavaliselt korduvaid ülesandeid ehituskonstruktsiooni töövoos, võimaldab see kasutada reeglipõhiseid ühendusteeke, et tõhusalt tuvastada, paigutada ja asendada terasühendusi.

Kanalisatsioonide kontrollimiseks uurib Autodesk VAPARi tehisintellekti integreerimist Info360 Assetiga. VAPAR-tehnoloogia märgib automaatselt torude probleemid, säästes operaatoritel tunde kanalisatsioonitorustiku kontrollimisel läbi videode, vähendades samal ajal oluliselt kapitalikulusid. Täpsemalt jagame lähiajal.

Sarnaselt sellele, kuidas tekstitöötlusprogramm ennustab teie lause lõpetamiseks sõnu, aitab ka Dynamo ettekirjutav skriptimine (tuntud ka kui sõlmede automaatne täitmine) teil skripte kiiremini ja täpsemalt luua, ennustades eelseisvaid sõlmi teie varem kirjutatu põhjal.

Laiemas plaanis on Autodeski AEC tarkvara tehisintellekti edusammud selleks, et aidata suurendada teie loovust ja otsustusvõimet, võimaldades teil leida väljakutsetele kiiremini ja jätkusuutlikumalt uusi lahendusi. Autodesk AI on teie AEC tööriistakasti edasiarendus, mis mõtleb teiega kaasa ja toetab teie projektimeeskondade sujuvamaid töövooge; kogu protsessi vältel jääte kasutajana juhiistmele. Autodesk on pühendunud tehisintellekti läbimõeldud ja vastutustundlikule arendamisele, et rahuldada oma klientide vajadusi, ning uurides, arendades ja omandades aktiivselt täiendavat AI-tehnoloogiat, et nad saaksid kujundada ja muuta kõigi jaoks parema maailma.

Et saada teada, kuidas Autodesk Construction Cloud kasutab tehisintellekti ehitusprotsesside parandamiseks, loe lisaks siit.


Artikkel on tõlgitud Autodeski lehelt.

Artikli autor Amy Bunszel, Executive Vice President, AEC Design Solutions

Originaalartikkel: https://blogs.autodesk.com/aec/2023/11/13/ai-in-aec/