Bluebeam Studio - koostööplatvorm PDF-le

Bluebeam koostöö PDF Revu Studio Eva Lomp
11 Det 2017

Bluebeam tarkvara ei ole ainult PDF failidega töötamiseks, märkuste lisamiseks, mõõtude võtmiseks jne vaid Bluebeam Revu-ga tuleb tasuta kaasa ligipääs Bluebeam Studio-le. Bluebeam Studio on koostööplatvorm, mille kaudu on võimalik ühes keskkonnas töötades erinevate osapoolte vahel (või kontorisiseseks kasutuseks) projekti jagada, projektifailidele märkuseid lisada, ning ajakohaste failidega töötada.

Bluebeam Studio kaudu on võimalik kasutajal teha “Studio Project” ja “Studio Sessions”, et koostööpartneritega faile jagada. Studio projektid ja sessioonid on suurepärane viis arhitektidele, inseneridele ehitajate ja tellijatega suhtlemiseks lihtsasti mõistetavas keeles. Bluebeam Studio asub desktopis, kuid faile hoiustatakse Cloud keskkonnas.

Studio projekti või sessiooni loomiseks on kasutajal tarvis Revu litsentsi. Projekt luuakse dokumentide haldamiseks ühes keskkonnas.

PROJECTS

Dokumendihaldus Cloud keskkonnas, mis on mõeldud kogu projekti dokumentatsiooni hoiustamiseks.

 • Samaaegselt on failiga võimalik töötada vaid ÜHEL inimesel
 • Kui keegi soovib failiga töötada, tuleb failile teha CHECK IN, CHECK OUT, mis hoiab failiinfo ajakohasena
 • Faili on võimalik alla laadida, mis tekitab jagatud failist eraldi versiooni ning ei uuenda infot projektis
 • Limiteerimata maht ning limiteerimata kasutajate arv
 • Üles laadida kaustade või failide kaupa ning luua projekti sees uus kaust
 • Võimalik üles laadida faile sõltumata formaadist (nt .dwg, .doc, .rvt, .png jne)
 • Kasutajatele õiguste jagamine (inimeste lisamine, faili jagamine lingi kaudu, faili jagamine sessiooni jne); seadistamine ka kaustade kaupa (vaatamine, redigeerimine, kustutamine)

SESSIONS

Sessioonid on mõeldud dokumendipõhiseks koostööks, võimaldades üles laadida soovitud PDF faili.

 • Samaaegselt võib failis märkuseid lisada, kommentaare kirjutada, mõõte võtta jms MITU inimest
 • Mahupiirang kuni 100 faili ning iga faili suurus max 100MB
 • Sessiooni on võimalik kutsuda kuni 500 inimest
 • Sessiooni liige võib olla ka isik, kellel ei ole Bluebeam tarkvara, tal on vajalik alla laadida vaid tasuta vaaturprogramm nimega Vu
 • Sessioonidega võib liituda nii läbi desktop arvuti või tahvelarvuti, iPad
 • Kasutajatele on võimalik seadistada õigused: projekti salvestamine nimega; printimine; märkuste lisamine; teavituste saamine; dokumentide lisamine.
 • Sessiooni loomisel võib sellele lisada kehtivuse kuupäeva ja kellaaja, millal sessioon kinni pannakse ning kasutajatele ligipääs takistatakse. Sessioon võib aktiivne olla ka mitu aastat.

Collab_blog3

 

Studio kaudu on võimalik kasutajatel lisada failidele märkuseid muudatuste, puudujääkide jne jaoks, mõõta pindalasid, lisada referentse, allkirjastada jne. Iga failile lisatud märkus salvestub märkuste nimekirja, salvestades nii märkuse looja nime kui täpse märkuse loomise aja. Kasutajate poolt tehtud tegevuslogi on hiljem võimalik välja eksportida nii PDF faili kui Excel faili. Tegevuslogi on võimalik filtreerida. Admin saab sessiooni lõpetada, kuid kuni sesioon on aktiivne saab iga kasutaja sinna ikka ja jälle ligi. Admin ei saa muuta teiste kasutajate poolt loodud märkuseid, kuid saab neid kuvada.

BB blog 3

VU võimaldab sessioonides ja projektides kasutada kogu tarkvara funktsionaalsust ning kasutaja poolt lisatud märkused, kommentaarid jne salvestuvad samal viisil. Vu on suurepärane tarkvara PDF failide kuvamiseks.
Tasuta alla laadimine SIIT>>

Lae alla Bluebeam tasuta prooviversioon