Bluebeam Revu - integratsioon Autodeski toodetega

AutoCAD Bluebeam Navisworks Revit Eva Lomp
29 Sep 2017

Nagu esimeses blogipostituses sai mainitud, siis sel korral keskendun Bluebeami pluginatele, mis on mõeldud Autodeski toodetele – AutoCAD, Revit, Navisworks.

Bluebeam Extreme ja Bluebeam CAD versioonidega on kasutajal võimalus installida Bluebeam plugin Autodeski toodetele. Tänu pluginale saab insenertarkvaradest välja eksportida 2D ja 3D PDF faile, mis võimaldavad lisaseadistusi failidele.

Bluebeam plugin Navisworksile:

3D PDF eksportimine toimub sõltuvalt mudeli suurusest ja arvuti võimekusest mõnekümne sekundi jooksul. Bluebeamis avatav 3D PDF mudel sisaldab kogu mudeli informatsiooni, siin on võimalik teha lõikeid, vaadata elementide omadusi, võtta mahte, lisada märkuseid ning kõike seda, mida Bluebeam võimaldab.

Ülevaatlik video

 

Bluebeam plugin Revitile

Bluebeam on mõeldud koos töötama ka Revitiga. Kui BIM mudel on Revitis valmis saanud on Bluebeam plugina abil võimalik sellest välja eksportida nii 2D kui 3D PDF failid, et neid hiljem PDF tarkvaras nagu Revit vaadelda. Mis on kõige võimsam asja juures, siis kogu informatsioon, mis on Reviti mudelisse sisestatud kandub üle ka PDF-i, mis toetab suurepäraselt BIM töötsüklit.

Ülevaatlik lühivideo Reviti ja Bluebeami integratsioonist:

Bluebeam plugin AutoCAD-le

Bluebeam plugina abil on võimalik insenertarkvarast nagu AutoCAD eksportida välja PDF faile, milles on näiteks hiljem digitaalsel kujul sisust otsitav tekst (Find funktsiooni abil). Kuid otsing ei piirdu vaid teksti otsimisega, vaid tänu Visual Search funktsioonile saab PDF-st otsida ka geomeetriat.

VisualSearch
Visual Search funktsioon Bluebeam-s

Bluebeam on mõeldud insenertarkvara kasutajatele igapäevaseks töövahendiks PDF failidega töötamiseks, see ei ole asendustoode, vaid palju alternatiivseid võimalusi ja funktsioone loov tarkvara.

Bluebeam plugin MS Office tarkvaradele

Lisaks tuleb Bluebeam Revu tarkvaraga kaasa pluginad MS Office tarkvarale ning seda olenemata versioonist, kas Revu Standard, Revu Extreme või Revu CAD. MS Office Bluebeam plugina abil saab PDF-ks salvestamisel lisada failile juurde erinevat tüüpi seadistusi. Suur eelis Bluebeami puhul on, et sõltumata failist on võimalik Bluebeamiga muuta tekstid failis digitaalsel kujul otsitavaks, ka Exceli tabelid jms.

Näide, mis võimalused on MS Outlookist salvestamisel PDF-ks

Lisaks on Revu Extreme ja CAD versioonidega kaasas pluginad SketchUp ja Solidworks tarkvaradele.

Lisaküsimuste või hinnapakkumiste puhul pöörduda eva.lomp@arucad.ee