Bluebeam Revu

Bluebeam PDF Eva Lomp
08 Aug 2017

Bluebeam Revu – ehitusettevõttele PDF failidega töötamiseks

Bluebeam Revu on tarkvara, mis on spetsiaalselt välja töötatud ehitus-arhitektuurivaldkonnas tegutsevatele ettevõtetele PDF failidega töötamiseks. Revu on palju rohkem kui lihtsalt PDFi vaatamine ja mõne märkuse peale lisamine, kõik funktsioonid on loodud mõeldes kasutajale.

Esimene funktsioon, mis töötab uskumatul viisil onCompare Documents” ehk failide erinevate versioonide automaatne võrdlemine. Selle funktsiooni abil on kõik muudatused failis visuaalselt välja toodud ning lihtsasti eristatavad. Kõik muudatused reastatakse automaatselt märkuste listi, kus on nendega võimalik hiljem edasi töötada, kommentaare lisada või staatust muuta.

Vaata 1 min videost, kuidas kahte dokumenti omavahel võrrelda ja nendes erinevused leida:

Bluebeam Revu-ga on võimalik PDF seest elemente, sümboleid jms salvestada “Tool Chest´le” ning hiljem neid oma töös kasutada. Bluebeamiga on võimalik PDF sees joonisest elemente eemaldada, neid kopeerida või liigutada. Screenshot funktsiooniga saab lihtsasti soovitud element üles võtta ja hiljem kopeerida soovitud kohta.

Vaata 1 min videost, kuidas Screenshot abil Tool Chestile sümboleid ja elemente lisada:

Tool Chesti võiks mõista kui kogumikku, kuhu kokku koguda tihedamalt kasutatavaid märkuseid, neid seadistada – defineerida värv, joonte paksus, teksti suurus, teksti värvus, joonetüüp jne. Pärast Tool Chestile salvestamist on võimalik samade seadistustega funktsiooni kergesti kasutada. Lisaks saab Tool Chest´le salvestada erinevaid sümboleid ja elemente PDF failidest – mööbel, kõrgusmärgid, sisustuselemendid, seinad, tähised jne.

Loomulikult ei puudu Bluebeami seest tavapärane PDF failis teksti muutmise funktsioon, sisu kustutamise või kopeerimise võimalused.

Vaata 1 min videost Edit text, Cut content, Erase content funkstsioonide toimimist:

 

Järgmises blogi postituses tuleb juttu Bluebeami pluginatest Autodeski tarkvaradele ja ülikvaliteetsest PDF printerist.

Kui teil tekkis suurem huvi Bluebeam tarkvara vastu, siis soovitan teil alla laadida 30-PÄEVANE PROOVIVERSIOON SIIT>>  ja võtta ühendust.

Bluebeam kontaktisik Eva Lomp eva.lomp@arucad.ee +3726306551.